• In English
 • У МОН відбувся круглий стіл щодо розвитку українсько-канадської співпраці у галузі освіти
  опубліковано 11 липня 2014 року о 18:01

  Канада готова ділитися своїм досвідом у галузі освіти та співпрацювати з українськими університетами. Про це йшлося на круглому щодо українсько-канадської співпраці у галузі освіти за участю першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун і Міністра зовнішньої торгівлі Канади Едома Фастома.

  У роботі круглого столу взяли участь голова парламентського Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич, члени парламенту Канади, ректори українських університетів.

  Під час заходу перший заступник Міністра Інна Совсун подякувала канадській делегації за увагу до питань освіти та підкреслила, що Канада - один з важливих партнерів України. Перший заступник Міністра поінформувала канадську сторону про реформування в галузі освіти та підкреслила важливість прийняття Верховною Радою України Закону «Про вищу освіту». «Українська освіта стоїть на порозі масштабних та системних змін, що приведуть, я сподіваюсь, до підвищення її якості», - наголосила Інна Совсун.

  У свою чергу, голова Комітету ВРУ з питань науки та освіти Лілії Гриневич зазначила, що закон відкриває широкі можливості для галузі освіти, а його розробка – це неймовірний досвід у системному реформуванні галузі. Вона ппідкреслила, що завдяки закону вищі навчальні заклади отримають не тільки більше повноважень, але й стануть більш відповідальними. Разом з підвищенням якості, освіта наблизиться до сучасного ринку праці. На цьому шляху знадобиться досвід Канади.

  Міністр зовнішньої торгівлі Канади Едом Фастом підкреслив, що Канада підтримує реформи України та готова співпрацювати та ділитися досвідом на шляху реформування галузі освіти: «Україна просувається вперед, відкриваючи новий розділ історії». Міністр зовнішньої торгівлі Канади також наголосив на значенні роботи Канадського бюро міжнародної освіти, що багато років працює в Україні, надаючи можливість українським студентам та викладачам знайомитися з канадськими університетами.

  Учасники заходу обговорили стратегічний розвиток стосунків канадських та українських університетів, співпрацю між вищими навчальними закладами різних секторів господарства двох країн, розвиток співпраці у напрямку науково-дослідницьких робіт між українськими та канадськими університетами.

  За результатами круглого столу сторони підтвердили готовність до спільних дій, спрямованих на розвиток співпраці вищих навчальних закладів.