• In English
 • Міністр культури України зустрівся з Патріархом Філаретом
  опубліковано 11 липня 2014 року о 18:10

  Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату, Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у його резиденції. У зустрічі також взяли участь відповідальні працівники Міністерства культури України, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та єпископ Вишгородський Агапіт.

  Патріарх Філарет подякував Міністерству культури та в його особі всім членам Уряду за конструктивну та державницьку позиції в питаннях налагодження державно-церковних відносин. Він зауважив, що УПЦ Київського патріархату все робила та робитиме для духовного зміцнення та консолідації українського народу.

  Міністр культури України у свою чергу відзначив, що високо цінує позицію церкви у найважчі часи для українського народу. Він також наголосив на необхідності консолідувати всі суспільні сили.

  Євген Нищук також висловив подяку за ту велику підтримку - духовну та матеріальну, яку надає Українська православна церква Київського патріархату Збройним Силам України та українським бійцям, які захищають нашу землю в зоні АТО.

  Співрозмовники обговорили широкий спектр проблем духовного, культурного та міжконфесійного життя України. Зокрема, було порушено питання святкування чергової річниці Дня Хрещення Київської Руси-України.

  Предстоятель УПЦ Київського патріархату відзначив орденом Святого рівноапостольного князя Володимира Євгена Нищука.