• In English
 • Заява МЗС України у зв'язку з порушеннями Росією державного кордону України
  опубліковано 11 липня 2014 року о 17:50

  МЗС України висловлює рішучий протест проти чергових фактів порушення російською стороною державного кордону України.

  Зокрема, 9 липня шість вертольотів МІ-8, МІ-17 та МІ-24 збройних сил Росії незаконно перетнули державний кордон України у районі населених пунктів Станично-Луганське та Іллівка Луганської області.

  10 липня вертоліт збройних сил Росії КА-52 на висоті 300 м здійснив проліт над територією України у районі населеного пункту Благовіщенка Луганської області, порушивши повітряний простір нашої держави на глибину в 200 метрів.

  Того ж дня з території Росії було порушено повітряний простір трьома безпілотними літальними апаратами.

  Такі дії Росії є грубим порушенням її міжнародних зобов’язань, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права. Росія продовжує зволікати з тим, щоб змусити підконтрольні їй терористичні збройні формування у східних областях України припинити насильство. Натомість в своїх діях і риториці російська сторона продовжує надавати підтримку терористам і заохочує їх до ще більш рішучих злочинних дій, внаслідок яких гинуть українські військові та мирне населення України. 

  Кремль продовжує ігнорувати вимоги України та міжнародного співтовариства. У цій ситуації вкрай потрібні більш рішучі і дієві кроки усіх міжнародних організацій і держав, небайдужих до питань миру і стабільності в регіоні та на європейському континенті, щоб примусити Росію до практичних дій з деескалації ситуації в східних областях України, зокрема, вплинути на терористичні збройні формування з метою припинення вогню та звільнення заручників, а також припинення незаконного проникнення на територію України зброї, військової техніки та найманців з Росії.