• In English
 • Ігор Білоус: Міндоходів у I півріччі виконало завдання на 99%
  опубліковано 10 липня 2014 року о 14:05

  Незважаючи на складну ситуацію в Україні службами Міністерства доходів і зборів зібрано 75,8 млрд. грн., що складає 101% порівняно з 2013 роком. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус, який під час брифінгу в Будинку Уряду підбив підсумки роботи Міндоходів за І півріччя 2014 року.

  «Незважаючи на нестабільну політичну ситуацію, анексію Криму, а також ситуацію в Донецькій і Луганській областях ми зібрали 75,8 млрд. грн. Це 101%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2013 р. У цілому ми виконали завдання, поставлені перед нами Міністерством фінансів, на 99%. Але головний підсумок - не стільки цифри, скільки нові підходи у нашій роботі», - наголосив Голова Державної фіскальної служби.

  Разом з цим, за його словами, червень став найскладнішим місяцем щодо виконання планових показників. Так, у червні Міндоходів забезпечило надходжень до бюджету в обсязі 22,3 млрд. грн., що на 3,3% (800 млн. грн.) менше, ніж за аналогічний період 2013 року. У розрізі окремих податків: ПДВ зібрано в обсязі 6,199 млрд. грн. з вироблених товарів (70% запланованого показника), 7,788 млрд. грн. із ввезених товарів (78% плану); податку на прибуток – 2,18 млрд. грн. (77%); акцизного податку – 2,349 млрд. грн. (110%); платежів за користування надрами – 1,253 млрд. грн. (104%). Позитивними є показники митниць, які зібрали 8,7 млрд. грн. (на 9,8% більше, ніж у червні минулого року).

  Він наголосив, що дії терористів у Донецькій та Луганській областях негативно вплинули на економічну діяльність у цих регіонах. «Додайте до цього окупацію Криму і ви побачите серйозні втрати надходжень до бюджету», - сказав Ігор Білоус.

  Так, якщо в травні втрати у цих регіонах склали 420 млн. грн., то в червні ця цифра сягнула 630 млн. грн. Оборот підприємств у Донецькій області у травні зменшився на 3,2 млрд. грн. (понад 20%), у Луганській області на 500 млн. грн. (16%). На жаль, ці регіони не тільки менше виробляють, але й менше споживають. Наприклад, у травні оборот з підприємств Донецької та Луганської областей скоротився удвічі: з 3,9 млрд. грн. до 1,8 млрд. грн. При цьому він прогнозує, що, за результатом опрацювання декларацій, за червень ця сума буде ще меншою.

  «Не секрет, що туристичний сезон в Криму втрачений і туризм страждає у нас на всьому Чорноморському та Азовському узбережжях. Були певні надії на Одещину, але вони поки що не виправдовуються. Все це - суттєві втрати обороту, а, значить, і втрати податків. Таким чином, за нашими розрахунками, через події на Сході та Півдні України у червні бюджет недоотримав 2,5 млрд. грн.», - повідомив Голова Державної фіскальної служби.

  Особливу увагу Ігор Білоус приділив ситуації зі сплатою податків на території областей, де діяли або діють терористи. «Ми розуміємо, у якій складній ситуації опинилися платники. Наше першочергове завдання – це безпека та життя людей, тому деякі податкові інспекції продовжують діяти в обмеженому режимі. Окрім того, важливо забезпечити можливість сплачувати податки. Спільно з Казначейством ми забезпечили можливість сплати фактично за допомогою електронної системи, яка працює і на сьогодні, навіть у найгарячіших точках», - повідомив Голова відомства.

  Крім того, наголосив він, для платників податків було відстрочено місячну звітність за травень до 30 червня. «Ми також дали платникам можливість відстрочити термін подачі звітності та сплати податків. Для цього платник повинен звернутися із письмовою заявою до своєї податкової інспекції», - додав Ігор Білоус.

  «Ми також розуміємо, що у людей постраждав бізнес: у них забрали автомобілі, приміщення, спалили виробництво, заблокували дороги, підірвали залізничні колії. Тому платники на цих територіях також можуть звернутися із заявою про списання безнадійного податкового боргу без нарахування штрафних санкцій. Іншими словами, події, які відбувалися в регіоні – це форс-мажор, і ми будемо трактувати звернення платників податків саме у такому ключі», - заявив Голова Державної фіскальної служби.

  Проте, від подій на сході страждають не тільки Донеччина і Луганщина: в цілому по Україні ділова активність падає. За словами Ігоря Білоуса, посилюється падіння обсягів виробництва промислової продукції: якщо від лютого до березня обсяги зросли на 7,4%, то у квітні уже було зниження на 1%, а в травні – на 1,6%. «Страждають бюджетоутворюючі галузі, машинобудування, хімічне виробництво, добувна промисловість, енергетика. Нараховані суми ПДВ по деклараціях зменшилися з 8,2 млрд. грн. за квітень до 7,3 млрд. грн. за травень», - підкреслив він та додав, що позитивні результати забезпечені за рахунок роботи у попередні місяці.