• In English
 • Щодо ситуації на українсько-російському кордоні
  опубліковано 10 липня 2014 року о 14:03

  Незважаючи на складну обстановку на українсько-російському кордоні в межах Луганської та Донецької областей українські силовики тримають ситуацію в прикордонні під контролем.  

  Проте терористи намагаються створити для себе «вікно» для відступу в Росію. О 19.25 9 липня вже вкотре було здійснено мінометний обстріл пункту пропуску «Довжанський» в Луганській області, після закінчення якого кілька годин здійснювався снайперський обстріл позицій прикордонників та десантників. Спробу захопити пункт пропуску було відбито. В результаті бойового зіткнення поранено 5 прикордонників (двоє з них тяжкопоранені) та 5 військовослужбовців ЗС України, пошкоджено 1 БМП. 

  На виконання доручення Президента України щодо протидії тероризму, а саме – припинення фінансування торгівлі зброєю, Державною прикордонної службою України спільно зі Службою безпеки України та митною службою проведено спеціальну операцію та недопущено вивіз за кордон великої кількості валюти.  Близько 19-ї години 9 липня в пункті пропуску «Гоптівка», що на кордоні з Росією, під час поглибленого огляду автомобілю «Mitsubishi Pajero», який належав громадянину України, що виїжджав з України, у резервному паливному баку було виявлено 2,8 мільйона доларів США.

  Продовжуються прямі провокації з боку Російської Федерації та підтримка терористів. Прикордонним нарядом в районі населеного пункту Колісниківка (Луганська область) було зафіксовано заліт на територію України 6-х вертольотів з Російської Федерації та їх повернення через деякий час у Росію. Після ретельної перевірки даного району прикордонниками було виявлено підготовлену позицію для 6-ти мінометів та предмети військової амуніції.

  На напрямку Красний Хутор (Росія) – Гранів (Україна, Харківська область) інженерними підрозділами Російської Федерації проводиться облаштування ділянки вздовж кордону колючим дротом.