• In English
 • Китай відтермінує на 2 роки платежі з кредиту у $ 52 млн. для нацпроекту "Повітряний експрес"
  опубліковано 10 липня 2014 року о 14:12

  Ексімбанк Китаю надасть дворічні кредитні канікули з виплати першого траншу в $ 52 млн., який був наданий Україні для будівництва залізничного пасажирського сполучення між Києвом та аеропортом Бориспіль у рамках національного проекту «Повітряний експрес».

  Про це повідомив перший заступник голови Держінвестпроекту Кирило Бондар після двосторонніх переговорів із китайською делегацією в Києві.

  «Ми оцінюємо цей візит китайської сторони вкрай позитивно, адже є спільне розуміння подальшої реалізації проекту. Для «Повітряного експресу» це відправна точка в умовах нових політичних реалій. Китайська сторона прийняла рішення щодо продовження кредитних канікул на 2 роки з першого траншу на 52 мільйони доларів», — зазначив К. Бондар.

  За словами керівника національного проекту «Повітряний експрес» Андрія Галущака, рішення щодо відтермінування початку виплати першого траншу кредиту вже прийнято, і наразі відбувається процес юридичного оформлення документів. Він також зазначив, що Україна успішно виконала всі раніше досягнуті домовленості з Китаєм.

  У свою чергу представники китайської сторони наголосили, що вони задоволені ходом реалізації національного проекту та роботою з Держінвестпректом.

  Разом із тим вони висловили занепокоєння можливістю втрати проектом статусу національного або передачі його іншим органам виконавчої влади. За їхніми словами, подібні дії призведуть до затримки реалізації проекту та необхідності проводити додаткові консультації на рівні керівництва КНР щодо заміни реалізатора проекту. Китайська сторона запевнила, що реалізація нацпроекту «Повітряний експрес» має велике значення для розвитку двосторонніх відносин із Україною.

  Під час переговорів сторони підтвердили відсутність будь-яких політичних ризиків для реалізації проекту. Крім того, за словами української сторони, сам проект має підтримку на рівні найвищого політичного керівництва обох держав.

  У рамках переговорів також було розглянуто механізм фінансування підрядних робіт в Україні за рахунок китайських коштів. Консультації з цього приводу будуть продовжені з урахуванням необхідності усунення розбіжностей у законодавстві країн.

  Довідково:

  Національний проект «Повітряний Експрес» передбачає створення швидкісного пасажирського сполучення між ст. «Київ-пасажирський» та міжнародним аеропортом «Бориспіль». Інфраструктурний проект реалізовується на окупній основі за рахунок коштів Ексімбанку Китаю.

  Загальна сума кредиту становить 372 млн. доларів. Кредит виділятиметься двома траншами. Перший транш у $ 52 млн. був виділений у 2013 році і спрямований на виконання проектних та підготовчих робіт. Другий транш у $ 320 млн. забезпечить безпосередньо будівництво інфраструктурних об'єктів.