• In English
 • Голова Держсільгоспінспекції зустрівся з керівниками асоціацій та представниками насіннєвих підприємств
  опубліковано 10 липня 2014 року о 11:38

  Голова Державної інспекції сільського господарства України Микола Поєдинок зустрівся з керівниками асоціацій та представниками насіннєвих підприємств щоб обговорити проблемні питання у сфері насінництва.

  Зокрема, у нараді прийняли участь Голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков,  генеральний директор Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Володимир Лапа, менеджер з питань стратегічного розвитку Американської торгівельної палати в Україні Денис Соболєв, директор з корпоративних питань та зв’язків з громадськістю ТОВ “Монсанто Україна” Віталій Федьчук, менеджер з реєстрації ТОВ “Сингента” В’ячеслав Гаврилянчик та інші.

  Одним із головних питань, які було розглянуто на зустрічі стало проведення інспектування насіннєвих посівів, які вирощенні на земельних ділянках не атестованих суб’єктів господарювання.

  Так, Геннадій Новіков представляючи інтереси вітчизняних аграріїв, запропонував посилити контроль за атестацією виробників насіння та садивного матеріалу, навівши приклади порушень та неналежного відношення до технології  виробництва насіння в Україні.

  Володимир Лапа наголосив, що однозначно на вітчизняному ринку насіння повинно бути якісним, крім того він відзначив про наявність суперечностей в законодавстві щодо виробництва насіння не атестованими суб’єктами господарювання і відповідності виробників атестаційним вимогам.

  Голова Держсільгоспінспекції повідомив присутнім, що у відповідності до законодавства, атестація виробників насіння проводиться на підставі наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 лютого 2013 року № 115 “Про затвердження Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, Положення про Державний реєстр виробників насіння і садивного матеріалу”. Також, Микола Поєдинок наголосив, що Держсільгоспінспекція України здійснює державний нагляд суто над суб’єктами господарювання, які занесені до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу у відповідності до вимог чинного законодавства. «Згідно діючого законодавства право на виробництво, розмноження та реалізацію мають виключно атестовані господарства та які включені до Реєстру іншого варіанту бути не може», - додав Голова.

  На завершення учасники наради відзначили позитивність від проведення подібних нарад та домовилися розглянути кожен випадок діяльності насіннєвих підприємств окремо, відповідно до норм діючого законодавства.