• In English
 • Коментар МЗС щодо схвалення 27 червня ц.р. 26-ю сесією Ради ООН з прав людини резолюції "Співпраця та допомога Україні в галузі прав людини"
  опубліковано 28 червня 2014 року о 12:34

  МЗС України вітає схвалення Радою ООН з прав людини резолюції «Співпраця та допомога Україні в галузі прав людини» (з 47 держав-членів Ради 23 – «за», 4 – «проти»).

  Положення резолюції посилюють сигнал, наданий раніше Генасамблеєю ООН щодо відданості цієї Організації суверенітету, незалежності, єдності і територіальній цілісності України в межах міжнародно-визнаних кордонів.

  РПЛ відзначила зусилля Уряду України в напрямку зміцнення демократії, верховенства права та захисту прав людини.

  Разом з тим ключовий правозахисний орган ООН підтвердив згубний вплив на права людини тимчасової окупації Російською Федерацією частини території України, а також її підривної діяльності на сході нашої держави.

  Увагу світового співтовариства привернуто до зовнішньої підтримки незаконних збройних угруповань у Донецькій та Луганській областях, які вдаються до злочинів та грубих порушень прав людини, а також до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму, в першу чергу українців та кримських татар.

  Українська сторона щиро вдячна всім делегаціям, які виступили співавторами (станом на 27.06.2014 – 44 держави-члени ООН, згідно з процедурою процес приєднання триває), підтримали резолюцію в ході голосування, а також сприяли її просуванню та ухваленню.

  Висловлюємо жаль з приводу голосування РФ, Китаю, Куби та Венесуели «проти» цього документу, текст якого повністю базується на неупереджених висновках Моніторингової місії ООН з прав людини, що працює в нашій країні з березня ц.р. на запрошення Уряду України.

  Ухвалення резолюції продемонструвало, що влада сьогоднішньої Росії, попри спроби позиціонувати себе як «відданого правозахисника», щоправда, в інших країнах, сама становить реальну загрозу правам людини не лише на своїй території, а й у міжнародному масштабі.