• In English
 • Книговидавці разом із Міністерством освіти підтримали ідею створення електронного порталу для відбору нових підручників
  опубліковано 04 липня 2014 року о 10:11

  3 липня в МОН відбулася третя зустріч із експертами та книговидавцями щодо шкільних підручників для 4-х та 7-х класів під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського.

  Попри гострі дискусії учасники дійшли згоди, що традиційний конкурс з відбору рукописів потрібно скасувати. Адже він не забезпечує три ключових принципипрозорість відбору підручників, якість підручників та участь педагогів у процесі відбору. Натомість одноголосно була підтримана ідея створити електронний портал, який уможливить реалізацію цих фундаментальних критеріїв: на порталі планують розміщувати електронні зразки всіх рукописів, що були подані авторами на конкурс і отримали гриф МОН. Педагоги матимуть доступ до електронних рукописів, з яких і обиратимуть кращий підручник для навчання. Найрейтинговіший рукопис буде передано до друку.

  Павло Полянський зауважив, що така схема дозволяє відмовитися від «лінійки», і це лише сприятиме викладачам у навчальному процесі: «Адже тепер споживач сам формуватиме собі лінійкуі ключовим буде не прізвище автора, а якість підручника і, відповідно, якість знань дитини». Також було наголошено, що рукописи підручників для 4-х та 7-х класів, які ще не пройшли грифування, потрібно подати на гриф.

  Відповідно, щоб нова система відбору підручників функціонувала ефективно з урахування побажань і зауважень громадськості та експертів, учасники засідання подали пропозицію запровадити 2-річний апробаційний період - упродовж нього у 4-х та 7-х класах будуть тестувати в навчальному процесі нові підручники.

  На наступній зустрічі заплановано обговорити вже деталізований проект щодо відбору, друку та впровадження нових підручників у школах, а також пропозиції щодо структури Незалежної агенції, яка проводитиме експертизу підручників.