• In English
 • Мінкультури: ЮНЕСКО позитивно оцінює роботу зі збереження об'єктів всесвітньої спадщини в Україні
  опубліковано 27 червня 2014 року о 17:04

  27 червня Перший заступник Міністра культури України Олеся Островська-Люта провела брифінг  за результатами участі у 38-їй сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, зокрема стосовно прийнятих рішень щодо українських об’єктів.

  Олеся Островська-Люта повідомила, що на сесії розглядався один український об’єкт «Київ: Собор Св. Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра». Складність питання, пов’язаного з цим об’єктом полягає у наявності забудови в охоронній (буферній) зоні, що впливає на історичну панораму міста.  У зв’язку з цим, Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з середини 2000-х років регулярно ставив питання про включення його до  списку об’єктів, що перебуває під загрозою.

  Перший заступник Міністра культури зазначила, що в цілому прийнята резолюція щодо київського об’єкту мала збалансований характер: з одного боку було відзначено прогрес у роботі зі збереження об’єкту, зокрема завдяки розробці плану управління об’єктом всесвітньої спадщини «Київ: Собор Св. Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра» , а з іншого боку були запропоновано його доопрацювати.

  Окремо під час робочих зустрічей з керівництвом ЮНЕСКО наголошувалось, що ЮНЕСКО дотримується резолюції Генеральної асамблеї ООН стосовно територіальної цілісності України і не визнає будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Українська сторона отримала запевнення, що обговорення об’єктів культурної спадщини Криму здійснюватиметься виключно за участю України.