• In English
 • У МОН відбулася П'ятнадцята нарада партнерів Альянсу USETI
  опубліковано 27 червня 2014 року о 17:04

  27 червня 2014 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася П’ятнадцята нарада партнерів Альянсу USETI (Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні), присвячена обговоренню можливостей розвитку системи національного тестування та перспективам запровадження ЗНО з інформатики.

  Під час наради перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун висловила переконання, що всі фахівці, які причетні до створення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні, зокрема, команда Альянсу USETI, роблять велику справу. Як зазначила, Інна Совсун, ЗНО – найбільш успішна реформа української освіти. «ЗНО – залишається успішним прикладом того, що ми можемо міняти країну на краще, й тестування повинно розвиватися та працювати на благо країни», – підкреслила перший заступник Міністра освіти і науки.

  Інна Совсун повідомила, що в цьому році зовнішнє незалежне оцінювання стикнулося зі складною ситуацією, що була зумовлена анексією Криму, військовими діями на Сході країни. Міністерству та Українському центру оцінювання якості освіти доводиться вирішувати велику кількість питань щодо забезпечення прав учасників тестування. «Ми також розуміємо, що повинні повною мірою виконати всі свої зобов’язання перед молодими громадянами України, які закінчують школи та хочуть вступити до ВНЗ», - зауважила перший заступник Міністра.

  Інна Совсун висловила сподівання, що спільно з Альянсом Програми сприяння зовнішньому тестуванню буде вироблено план дій модернізації зовнішнього незалежного оцінювання та підкреслила, що тестування в Україні повинно і надалі удосконалюватися.

  У свою чергу, Грегорі Олсон, представник Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), зауважив, що останнім часом система тестування cтикається з серйозними оперативними проблемами, які вимагають гнучкості рішень щодо тестів в Україні, особливо в Донецькій та Луганських областях. За його словами, у місії USAID розуміють, Український центр оцінювання якості освіти робить все від нього залежне, щоб забезпечити у цьому році учасників ЗНО рівними правами щодо вступу до університетів. Грегорі Олсон також запевнив, що Міністерство може розраховувати на підтримку з боку партнерів Альянсу USETI.

  Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук нагадав учасникам наради, що в 2014 році система незалежного зовнішнього оцінювання святкує своє 10-річчя. Як зазначив Ігор Лікарчук, у тому, що система оцінювання успішно працює, необхідно завдячувати великій підтримці й тій ініціативній роботі, яка була проведена Фондом «Відродження» та постійній увазі з боку USAID. За словами Ігоря Лікарчука, система потребує оновлення та модернізації для подальшого ефективного функціювання. Директор Українського центру оцінювання якості освіти підкреслив, що сподівається на прийняття нового Закону «Про вищу освіту», що надасть поштовх до розвитку якості освіти в Україні.