• In English
 • Психологи ДСНС разом з волонтерами вдосконалюють механізми надання допомоги вимушеним переселенцям зі східних регіонів
  опубліковано 27 червня 2014 року о 16:25

  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, волонтерські і громадські організації налагоджують системну взаємодію для надання психологічної допомоги громадянам, які вимушені переміщуватися із районів, де орудують терористи. Відеоконференція для обговорення цих питань відбулася у ДСНС України за участі Голови ДСНС України Сергія Бочковського, психологів регіональних штабів територіальних підрозділів Служби, представників громадської організації «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» і громадської ініціативи «Восток-SOS».

  «Зараз робота нашої психологічної служби спрямована на надання допомоги вимушеним переселенцям із районів проведення АТО. Тому ми повинні відпрацювати механізм надання психологічної підтримки цій категорії людей та розробити рекомендації щодо підвищення професійного рівня психологів під час роботи з вимушеними переселенцями», – сказав Сергій Бочковський. Він підкреслив, що психологи ДСНС України постійно працюють з населенням в умовах надзвичайних ситуацій, тобто надають допомогу в екстрених випадках. «Повсякденна робота психологів – це важлива складова  державної політики у сфері цивільного захисту, яка дає змогу зменшити та нейтралізувати негативні психічні стани і реакції постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій», – зауважив Голова.

  Начальник Центру психологічного забезпечення підрозділів ОРС ЦЗ Анатолій Сичевський розповів, що психологи ДСНС України надаватимуть екстрену психологічну допомогу в пунктах тимчасового проживання переселенців та супроводжуватимуть громадян до місць їхнього розселення. Планується, що у кожному транзитному пункті працюватиме 4-5 психологів від ДСНС України. Проте важливим завданням є також залучення психологів-волонтерів з регіонів, громадських організацій та співпраця з місцевими органами влади.

  Представник ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» Андрій Карачевський розповів, що психологи-волонтери організації активно співпрацюють з  психологами ДСНС України у Одеській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізьких областях. Вони спільно відвідують родини переселенців, аби допомогти їм швидше адаптуватися до нових умов проживання. Особлива увага приділяється дітям, людям похилого віку та інвалідам.