• In English
 • Створення акціонерного товариства "Українська залізниця" - перший етап реформи, яку вже розпочато
  опубліковано 27 червня 2014 року о 14:42

  Реформування Укрзалізниці зрушило з місця. Постанову «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», на прийняття якої у галузі чекали два з половиною роки, 25 червня прийняв Кабінет Міністрів України.

  Наступними кроками перетворень на найближчу перспективу стануть проведення інвентаризації майна підприємств і господарських товариств залізничної галузі, незалежна оцінка майна, затвердження Статуту акціонерного товариства та його державна реєстрація. Буде завершено формування майнового комплексу, побудовано структуру управління АТ «Укрзалізниця» і утворено 25 філій. Тобто, відбуватиметься поступовий перехід від територіально-функціональної структури управління до вертикально інтегрованої. За словами першого заступника генерального директора Укрзалізниці Максима Бланка, це підвищить економічну і транспортну ефективність Укрзалізниці, яка функціонуватиме як єдиний технологічний і обслуговуючий механізм.

  Він також додав, що початок реформування дасть змогу відновити ефективну співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема з Європейським банком реконструкції і розвитку, Світовим банком, Європейським інвестиційним банком.

  «Реформування неодноразово відкладалося, проте на сьогодні ми змогли не лише відновити діалоги, які були з нашими західними партнерами, але й просунутися вперед за низкою ключових проектів, у тому числі з оновлення рухомого складу та інфраструктурної складової, колійного господарства і електрифікації. Це проекти, які заплановані на найближчий час щодо Укрзалізниці», –  повідомив Максим Бланк. При цьому він наголосив, що створення акціонерного товариства не передбачає жодної приватизації, ані явної, ані прихованої,  – діє заборона на відчуження державного майна.

  За підрахунками експертів, уже на першому етапі реформи очікується сумарне зменшення витрат галузі на 2014 рік на 1,2 – 1,4 млрд. грн.