• In English
 • Україна готова на належному рівні представити свої товари на ринку ЄС, - Мінекономрозвитку
  опубліковано 27 червня 2014 року о 13:41

            Україна вже сьогодні готова на належному рівні представити свої товари на ринку Європейського Союзу, з яким 27 червня було підписано торговельно-економічну частину Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Загальновідомо, що після підписання політичної частини Угоди та з метою підтримки України у економічній та політичній ситуації, яка склалася на початку 2014 року, Європейський Союз в односторонньому порядку відкрив свої ринки для товарів походженням з України шляхом запровадження автономного преференційного торгового режиму.

  Автономні торговельні преференції набули чинності 23 квітня і діятимуть до 1 листопада 2014 року або до набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, якщо це відбудеться раніше.

  Українські експортери розпочали активно використовувати надані преференції. Так, незважаючи на те, що з часу введення режиму автономних торговельних преференцій для України пройшло тільки два місяці, станом на кінець червня цього року видано близько 4 473 сертифікатів походження EUR.1. Причому поступова переорієнтація на ринки ЄС розпочалася вже з початку поточного року.

  Так, попередня митна інформація щодо обсягів торгівлі між Україною та ЄС за 5 місяців свідчить, що з початку 2014 року спостерігається зростання обсягів експорту до ЄС більш ніж на 1 млрд. дол. США та зменшення обсягів імпорту з ЄС на 1,8 млрд. дол. США.

  Від підписання Угоди та реалізації положень щодо створення зони вільної торгівлі Україна, в першу чергу, очікує отримати доступ на ринок ЄС, в тому числі через зниження ввізних мит та гармонізацію вимог до якості продукції, і як наслідок - підвищення конкурентоспроможності та збільшення попиту на українську продукцію на ринку ЄС.

  Зростання обсягів загального експорту товарів та послуг відносно базового рівня очікується близько 2 відсотків (близько 16,8 млрд. грн.). Основні сектори збільшення експорту: сільське господарство, харчова, текстильна та шкіряна промисловість, виробництво неенергетичних матеріалів, послуги юридичним особам, транспорт, металургія та оброблення металу, хімічне виробництво, видобування вугілля і торфу.

  Зниження ставок увізного мита ЄС стимулюватиме зростання обсягів експорту до ЄС та надасть українським експортерам певну цінову перевагу на ринках держав-членів ЄС. Україна вже сьогодні готова на належному рівні представити свої товари на ринку ЄС. Так, за прогнозами Мінагрополітики та профільних асоціацій виробників реальне зростання обсягів експорту може бути значно більше.

  У свою чергу додаткове зростання загальних обсягів імпорту товарів та послуг, що обумовлене новими умовами торгівлі, у перший рік дії ЗВТ, ймовірно, складе близько 0,7 відсотка (близько 7 млрд.грн.), оскільки рівень тарифного захисту України вже сьогодні не є бар’єром імпорту товарів з ЄС.

  При цьому найбільше, зважаючи на обсяги, зросте імпорт послуг фінансового посередництва, продукції хімічного виробництва, лісового господарства, виробництва інших неметалевих мінеральних виробів, харчової промисловості, сільського господарства, послуг юридичним особам, виробництва машин і устаткування.

  Очікується певне зменшення надходжень до Державного бюджету України від увізного мита з товарів, походженням з ЄС. Разом з тим прогнозується, що відповідні недонадходження будуть покриті за рахунок надходжень з інших джерел, зокрема сплаті ПДВ при імпорті (оскільки прогнозується певне збільшення обсягів імпорту), а також податку на прибуток підприємств, зокрема в тих галузях, в яких прогнозується збільшення обсягів випуску товарів.