• In English
 • Колекція виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі" повернеться в Україну - Мінкультури
  опубліковано 26 червня 2014 року о 19:42

  Міністерство культури України інформує, що всі музейні предмети, передані для експонування на виставці «Крим - золотий острів у Чорному морі» земельному краєзнавчому музею в м. Бонн та археологічному музею Амстердамського університету «Аллард Пірсон»-, повернуться в Україну.

  МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання усіх експонатів виставки державною власністю України. Нагадуємо, що музейний фонд України є національним надбанням, а законним власником предметів, котрі належать до державної частини музейного фонду, є народ України. Це випливає зі статті 15 Закону України «Про музей та музейну справу» та відповідних розпоряджень Кабінету Міністрів України. Натомість, перебування всіх музейних предметів, що належать до державної частини музейного фонду України, без погодження з боку Міністерства культури України, є незаконним.

  Згідно з рішенням Мінкультури, зберігання та оперативне управління музейними предметами виставки після повернення в Україну забезпечуватиме Національний музей історії України. Нині продовжуються переговори з музеєм Амстердамського університету «Аллард Пірсон» щодо юридичних умов повернення виставки до Києва.

  Відтак, претензії зі сторони Російської Федерації, що тимчасово окупувала АР Крим, не мають під собою жодних правових та інституційних підстав.

  Довідка:

  У 2013 р. Міністерство культури України погодило передачу понад 2000 одиниць зберігання з колекцій державного музейного фонду України, які зберігалися у Центральному музеї Тавриди, Керченському історико-культурному заповіднику, Національному заповіднику «Херсонес таврійський», Бахчисарайському історико-культурному заповіднику та Національному Музеї історії України з метою експонування на виставці «Крим - золотий острів у Чорному морі» у земельному краєзнавчому музеї м. Бонн (виставка тривала з 03.07.2013 р. до 19.01.2014 р.) та музеї «Аллард Пірсон» - археологічному музеї Амстердамського університету терміном  з 6 лютого по 28 травня  2014 р.

  Виставка присвячена археології Криму, починаючи з періоду грецької колонізації (6 ст. до н.е.) до раннього середньовіччя (6-7 ст. н.е.). Серед експонатів виставки - знахідки з античних міст і поселень (Херсонес, Пантикапей, Тірітака, Артезіан), пізньоскіфських могильників ІІІ ст. до н.е – ІІІ ст. н.е. (Левадки, Усть-Альма), готських могильників V-VII ст. н.е. (Сувлу-Кая, Джург-Оба, Нейзац, біля с. Лучисте). Основна частина матеріалів з кримських музеїв була отримана в результаті археологічних досліджень саме у 2000-і роки.