• In English
 • 1 липня відбудуться перші електронні торги арештованим майном
  опубліковано 26 червня 2014 року о 15:53

  Уже за кілька днів, 1 липня, відбудуться перші електронні торги арештованим майном. Сьогодні відбулося інтерактивне тестування веб-ресурсу http://torgi.minjust.gov.ua/ . Журналісти, які були присутні на тестуванні, у якості покупців особисто пройшли усі етапи змодельованого процесу придбання бажаного лоту: від реєстрації та внесення ставок до отримання протоколу про перемогу у торгах.

  «За кілька днів відбудеться довгоочікувана подія – перші он-лайн торги арештованим майном. Наша мета: повністю виключити корупцію з процесу реалізації майна, удвічі збільшити обсяг реалізації об’єктів, виставлених на продаж до кінця поточного року, а у майбутньому навіть вийти на показник реалізації 70-75% усього майна. І, таким чином, ми не лише забезпечимо стабільні надходження до держбюджету, а й забезпечимо права як боржників, так і стягувачів», - підкреслив Голова Державної виконавчої служби України Дмитро Сторожук під час брифінгу, який відбувся після тестування веб-ресурсу.

  «Нагадаю, це пілотний проект, і ми готові до того, що можуть виникати певні технічні погрішності, над якими ми будемо працювати. Крім того, аналізуючи практичну сторону Системи, а також враховуючи відгуки користувачів, ми плануємо у подальшому удосконалювати веб-ресурс, щоб він був максимально зручний і доступний для учасників торгів та відвідувачів сайту», - зазначив директор ДП «Інформаційний центр» Леонід Богданов.

  Довідково

  З дня запуску пілотного проекту – Системи електронних торгів арештованим майном (1 травня), веб-ресурс http://torgi.minjust.gov.ua/  зібрав майже 165 тис. переглядів.

  Станом на 24 червня кількість зареєстрованих на сайті учасників, які залишили заявки на участь у торгах, зросла до 1 тисячі осіб. 518 користувачів Системи залишили заявки на огляд майна, а 220 потенційних покупців уже навіть здійснили огляд бажаних лотів.

  Наразі у базу Системи внесено 641 лот на суму понад 67 млн. грн. Зокрема, об’єкти нерухомості на суму 39 млн. грн. та транспортні засоби на суму майже 8 млн. грн., а також інше майно. Найдорожчим лотом у Системі залишається 5-ти кімнатна квартира у Києві вартістю 7 млн. 768 тис. грн.

  Пілотний проект уже два місяців впроваджується у чотирьох регіонах: Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській областях та місті Києві.

  З липня до бази Системи почнуть вносити інформацію про об’єкти арештованого майна ще з 6 областей – Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Одеської, Харківської та Чернігівської.

  Запуск Системи електронних торгів арештованим майном на решті території України запланований на початок 2015 року.