• In English
 • Суттєво зменшено кількість перевірок бізнесу, - Володимир Хоменко
  опубліковано 26 червня 2014 року о 15:47

  Суттєво зменшено кількість перевірок бізнесу. На цьому наголосив заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко під час брифінгу в Будинку Уряду 26 червня.

  «Ми суттєво скоротили кількість перевірок, відійшли від кількісних показників роботи, перейшовши до якісних», - сказав Володимир Хоменко.

  Зокрема, вдвічі менше порівняно з таким же періодом минулого року відкрито кримінальних проваджень - цьогоріч цей показник становить 3964. Загалом кількість ініційованих перевірок за матеріалами оперативних підрозділів зменшилась в рази: із 1295 (січень 2014 р.) до 113 (травень 2014 р.). Разом з тим донарахування за проведеними перевірками збільшилися більш ніж утричі - із 30,1 млн. грн. до 96,7 млн. грн. Варто зазначити, що з числа розпочатих цього року кримінальних проваджень лише 6% стосуються представників малого бізнесу.

  Володимир Хоменко наголосив на необхідності приведення з нормами нормативно-правової бази питання підстав для проведення перевірок. Так, сьогодні, відповідно до Кримінального процесуального кодексу, по кожній заяві слідчий зобов’язаний розпочинати досудове розслідування, незалежно від того, чи така заява обґрунтована. Якщо факти, викладені у заяві, не підтвердяться, провадження закривається. Але для цього слідчі зобов’язані допитати підприємців і ознайомитись з первинними документами перевірки. Запропонованими змінами до відомчого наказу передбачається матеріали податкових перевірок передавати до слідства лише після завершення процедури адміністративного оскарження. Зокрема, сьогодні у кожному третьому кримінальному провадженні акт перевірки оскаржується.

  Заступник Міністра зазначив, що тепер основним показником роботи є «економічний ефект» - тобто повернення коштів до держбюджету. Тому зараз «зусилля оперативних підрозділів сконцентровані на великих неплатниках податків, зокрема у найбільших торговельних мережах, які продовжують застосовувати кримінальні схеми ухилення від сплати податків».

  За всіма кримінальними провадженнями, які розслідувалися цього року, встановлені збитки на загальну суму 3,5 млрд. грн., що на 1,3 млрд. грн. більше збитків минулого року. Водночас відшкодовано 2,6 млрд. грн., що на 1,2 млрд. грн. (або на 46%) більше, ніж торік.

  «Загалом можу зауважити, що системний протиправний тиск на бізнес зупинено», - сказав Володимир Хоменко.