• In English
  • Євроконтроль визнає аеронавігаційну інформацію щодо польотів до АРК виключно від офіційної влади України
    опубліковано 25 червня 2014 року о 18:52

    Міжнародна організація з безпеки аеронавігації Євроконтроль обробляє плани польотів до районів польотної інформації України, виключно згідно з офіційними публікаціями  України. Відтак жодна авіакомпанія країни-члена Євроконтролю не зможе виконувати польоти до міст чи аеропортів України, якщо є заборона офіційної авіаційної влади України. Про це йшлося у ході брифінгу за участю в.о. генерального директора Украероруха Дмитрa Бабейчука та представника Євроконтролю – керівника проекту підтримки України Хермана Нійуса.

    «На початку цього місяця Рада Євроконтролю, у складі якої 40 країн, одноголосно підтримала незалежність і унітарність України», - наголосив Херман Нійус. Він додав, що передусім Євроконтроль надає технічну допомогу та рекомендації членам цієї організації, до якої входить і Україна, тож стосовно російських авіакомпаній, які порушують міжнародні угоди, здійснюючи польоти до Криму, не може застосувати жодних санкцій. Адже РФ не входить до Євроконтролю.

    «Євроконтроль висловив нам підтримку, тобто організація діятиме згідно з резолюцією Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності і суверенітету України. Таким чином усі плани польотів із/до районів польотної інформації україни, включаючи Сімферопольський, обробляються Євроконтролем лише, якщо на це є погодження авіаційної влади України. Жоден план польотів, який не пройшов через офіційні авіаційні органи України, не буде прийнятий в схему обробки планів польотів Євроконтролем. І це величезна підтримка, що Євроконтрольу цьому співпрацює лише з нами», - наголосив Дмитро Бабейчук.