• In English
 • Затверджено план заходів щодо реалізації Концепції розвитку агролісомеліорації в Україні
  опубліковано 24 червня 2014 року о 11:12

  Затверджено план заходів щодо реалізації Концепції розвитку агролісомеліорації в Україні. Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів № 582-р прийнято 18 червня 2014 року.

  Документом, зокрема, передбачено підготовку пропозицій щодо внесення змін і доповнень до законодавчих та інших нормативно-правових актів у частині відтворення, використання та утримання захисних лісових насаджень лінійного типу.  Також упродовж 2016—2017 років передбачено розробити систему державного стимулювання відтворення таких насаджень.

  Забезпечити проведення інвентаризації земель, зайнятих захисними лісовими насадженнями, належить місцевій владі та Держземагентству протягом 2015—2017 років. На забезпечення лісовпорядкування таких  насаджень відведено термін до 2020 року.

  Окрім цього, планом передбачено запровадити систему моніторингу захисних лісових насаджень як складової моніторингу лісів та визначити нормативи створення таких насаджень з урахуванням типів ґрунтів та природних зон, а також розробити кваліфікаційну характеристику професії агролісомеліоратор.

  Виконання заходів Плану сприятиме економічно ефективним засобам у боротьбі з ерозією грунтів, поверненню до господарського використання порушених земель та створенню стійких лісоаграрних ландшафтів. Агролісомеліорація буде сприяти нарощуванню обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, що є привабливим для України з точки зору перетворення її на одного із світових лідерів виробництва сільськогосподарської продукції.