• In English
 • Штаб МОЗ України координує дії медичних служб в зоні антитерористичної операції
  опубліковано 23 червня 2014 року о 17:23

  У зв’язку із ситуацією, що склалася у південно-східному регіоні України, ще 16 квітня 2014 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України було створено постійно діючий штаб з питань організації медичного забезпечення населення та учасників антитерористичної операції.

  Аби завчасно скоординувати спільні дії з надання якісної медичної допомоги постраждалим під час проведення антитерористичної операції штаб був сформований із фахівців МОЗ України, медичних служб Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України, представників Національної академії медичних наук та інших відомчих медичних служб. Подібні штаби та оперативні групи були створені в територіальних підрозділах охорони здоров’я.

  За словами керівника штабу – заступника Міністра охорони здоров’я України Василя Лазоришинця, у перші дні діяльності штабу було зарезервовано 30% стаціонарних ліжок у закладах охорони здоров’я для потреб постраждалих. Для лікарів медичних служб відомств та силових структур було організовано ряд практичних занять із підвищення кваліфікації в умовах роботи в надзвичайних ситуаціях. Зокрема, протягом 20-21 червня 2014 року французькі травматологи проводили в України майстер-класи для лікарів силових структур із надання якісної хірургічної допомоги постраждалим в результаті бойових дій. З 1 по 4 липня 2014 року базі Науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України планується проведення ряду тренінгів лікарями зі Словацької Республіки.

  «В рамках діяльності штабу, за ініціативи МОЗ України, підготовлено ряд звернень до Бюро ВООЗ та благодійного фонду «Лікарі без кордонів» щодо надання гуманітарної допомоги. У результаті таких звернень для українських військових планується постачання 300 тисяч одиниць індивідуальних аптечок та 10 мобільних госпіталів. А завдяки роботі штабу з представниками фармацевтичного бізнесу, ми отримали гуманітарну допомогу у вигляді лікарських засобів на суму понад 520 тис грн., яку розподілили між закладами охорони здоров’я Луганської та Донецької області та медичними службами Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ та СБУ», - констатував Василь Лазоришинець.

  Нині ж робота штабу зосереджена на посилені взаємодії між медичними службами в зоні антитерористичної операції. Також фахівці штабу опікуються внормуванням термінового надання одноразових дозволів на ввезення в Україну лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та інших вкрай необхідних медичних матеріалів, які не зареєстровані в Україні, для потреб українських військових та постраждалих.