• In English
 • Заява МЗС України щодо чергових порушень незаконними збройними формуваннями режиму незастосування сили
  опубліковано 23 червня 2014 року о 17:23

  Мирний план Президента України Петра Порошенка з врегулювання ситуації у східних областях нашої держави продовжує отримувати активну підтримку іноземних партнерів України.

  Позитивну оцінку ініціативі Глави держави висловили 23 червня ц.р. міністри закордонних справ країн-членів ЄС на своєму засіданні в Люксембурзі, в якому взяв участь Міністр закордонних справ Павло Клімкін. 

  Процес врегулювання натомість підривають дії бойовиків.

  Терористи застосовують стрілецьку зброю, піддають мінометним обстрілам позиції сил антитерористичної операції. За останню добу зафіксовано 10 випадків порушення режиму незастосування сили з боку терористів: піддано обстрілу сім блокпостів та опорних пунктів Збройних Сил України, здійснено три напади на колони військової техніки.

  Терористи продовжують знищувати школи, руйнувати міську інфраструктуру, підривати залізничні колії. Зокрема, через диверсійний акт бойовиків на перегоні Іловайськ – Кутейникове Донецької області зійшло з рейок 14 вагонів вантажного потягу.

  Лише за останні дві доби, з моменту проголошення про припинення застосування сили мали місце понад три десятки випадків порушення бойовиками перемир’я.

  Ці приклади демонструють реальні наміри бойовиків: їх цікавить не життя та безпека людей, а виконання цілеспрямованого плану з підриву української державності, миру і спокою в регіоні.

  У ситуації, що склалася, принципово важливу роль має міжнародна солідарність та єдність оцінок процесу мирного врегулювання.

  Україна висловлює категоричну вимогу до Російської Федерації негайно вплинути на дії проросійських терористів та здійснити всі необхідні конкретні кроки, щоб незаконні збройні формування в Донецькій та Луганській областях припинили безглузді та приречені бойові дії, негайно склали зброю, звільнили заручників та адміністративні будівлі, а найманці – залишили територію України.