• In English
 • Михайло Ноняк: Ефективність боротьби з корупцією в Міндоходів зросла на понад 35%
  опубліковано 23 червня 2014 року о 16:50

  У середньому на 35% зросла ефективність оперативно-службової діяльності щодо виявлення корупційних та інших правопорушень з боку працівників органів Міндоходів. Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів Михайло Ноняк під час брифінгу в Будинку Уряду в понеділок, 23 червня 2014 року.

  «Міндоходів проводить серйозну роботу, яка направлена на боротьбу з перевищенням посадових повноважень, хабарництвом, тіньовими схемами, адміністративними правопорушеннями тощо. Було проведено ряд службових перевірок, за результатами яких до правоохоронних органів передані відповідні матеріали», - наголосив Михайло Ноняк.

  За його словами, з 24 квітня (дата призначення Михайла Ноняка на посаду заступника Міністра) по сьогодні підрозділами внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів України проведено 725 службових розслідувань. За цей час направлено до правоохоронних органів для прийняття рішень 227 матеріалів. За результатами службових перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 210 осіб, розпочато 36 кримінальних проваджень.

  Разом з цим значно підвищено результативність діяльності стосовно виявлення правопорушень у митній сфері. Так, за вказаний період за результатами коригування митної вартості збільшено митних платежів на суму понад 23,5 млн. грн., за результатами коригування коду товару - на суму близько 4,6 млн. гривень. Виявлено порушень митих правил на суму понад 10,7 млн. гривень.

  Михайло Ноняк повідомив, що на сьогодні звільнено майже всіх начальників Головних управлінь Міндоходів в областях, начальників митниць Міндоходів, а також більше 20 керівників департаментів у центральному апараті Міністерства (всього звільнено 161 працівника центрального апарату Міндоходів). З початку цього року з територіальних органів всього звільнено понад 2 тис. осіб (з них працівників податкової сфери – 1960, митної – 245).

  Крім того, стосовно працівників органів Міндоходів розпочато 225 кримінальних проваджень (із них 34 за хабарництво). У податкових органах відкрито 142 кримінальні провадження (18 за хабарництво), у митних – 60 проваджень та 11 відповідно за хабарі, податковій міліції – 23 провадження та 5 за одержання хабарів. До кримінальної відповідальності притягнуто 11 осіб.

  «Перед нами стоїть завдання зробити єдині правила гри для бізнесу. Ми повинні бути не фіскальними, каральним органом, а стали сервісною службою, яка б могла працювати з підприємцями ефективно і плідно. На нас дивиться суспільство. Часу для розкачування нема: нам потрібно вже сьогодні викорінювати всі ці злочинні схеми, які розроблялися роками», - заявив заступник Міністра.