• In English
 • У Держпідприємництві обговорили проблемні питання клінічних випробувань в Україні
  опубліковано 23 червня 2014 року о 16:36

  23 червня відбулась нарада за участю громадських організацій, що опікуються захистом прав пацієнтів, представників міжнародних організацій та МОЗ України.

  Запрошені акцентували увагу, що нормативне підґрунтя для проведення клінічних досліджень в Україні потребує вдосконалення. Необхідно доповнити Закон України «Про страхування» ще одним обов’язковим видом страхування – страхування відповідальності замовника клінічних досліджень, та визначитись яким чином буде здійснюватись контроль за дотриманням норм договорів страхування.

  Окрім того, представники ЄБА загострили увагу на актуальній проблемі оподаткування лікарських засобів, що ввозяться на територію країни з метою проведення клінічних досліджень. Імпорт таких ліків оподатковується за 20% ставкою ПДВ і наразі необхідно узгодити з митницею питання, який документ дозволить оподатковувати їх імпорт за 7% ставкою.

  За результатами учасники наради визначились, що запропоновані Держпідприємництвом зміни до наказу МОЗ «Про затвердження Порядку проведення клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань і Типового положення про комісії з питань етики» зруйнують неформальні бар’єри для входження на цей ринок широкого кола страхових компаній.

  Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков наголосив на необхідності активізації громадських організацій із захисту прав пацієнтів як в здійсненні контролю за проведенням клінічних досліджень в Україні, так і в роботі комісій з питань етики.