• In English
 • З 1 липня у столиці діятимуть нові тарифи на комунальні послуги
  опубліковано 20 червня 2014 року о 16:06

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, з 1 липня 2014 року планує підвищення тарифів на компослуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, які надаються ПАТ «Київенерго», та тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення, що надаються ПАТ «АК «Київводоканал». Відповідне рішення зазначена Комісія прийняла на відкритому засідання 18 червня цього року. Підвищення тарифів пов’язане із запровадженням процесу поетапного приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, а також спричинене подорожчанням газу, паливно-мастильних матеріалів та підвищенням курсу іноземних валют.

  Так, тарифи на послуги із централізованого постачання гарячої води встановлені на рівні 25,10 грн. за 1 куб. метр (з ПДВ), за умови підключення сушки для рушників до системи гарячого водопостачання, і 23,48 грн. за 1 куб. метр (з ПДВ) за відсутності рушникосушильників.

  Тариф на централізоване опалення для абонентів житлових будинків, які обслуговує ПАТ «Київенерго», сягатиме 375,30 грн. за 1 Гкал (з ПДВ) за наявності будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії. Для споживачів, які не мають лічильників теплової енергії, тариф складатиме 9,22 грн. за 1 кв. метр на місяць (з ПДВ) протягом опалювального періоду. Варто звернути увагу, що зазначений тариф є сезонним і діє лише в опалювальний період.

  Також, згідно із постановою Національної комісії «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ПАТ «АК «Київводоканал», з 1 липня поточного року діятимуть наступні тарифи:

  - на централізоване водопостачання – 3,89 за 1 куб. м. (з ПДВ);

  - на централізоване водовідведення – 3,58 за 1 куб. м. (з ПДВ).

  Нагадаємо, що рішення про передачу деяких повноважень щодо державного регулювання тарифів у сфері комунальних послуг від органів місцевого самоврядування до Нацкомпослуг прийнято керівництвом держави.

  Слід зауважити, що у Києві одні з найнижчих тарифів на житлово-комунальні послуги у порівнянні із іншими регіонами країни. Так, наприклад, на теплову енергію (за 1 гігакалорію) найвищі рівні тарифів для населення встановлені у Одеській (365,58 грн.), Херсонській областях (314,36 грн.), найнижчі рівні тарифів – у Хмельницькій області (206,38 грн.), місті Києві (237,70 грн. або 253,27 грн., у залежності від строку оплати), Сумській області (253,57 грн.).

  На послуги з централізованого гарячого водопостачання (за 1 куб. м води) найвищі рівні тарифів для населення встановлені в Одеській (20,186 грн.), Львівській (20,16 грн.), Херсонській областях (18,86 грн.). Вартість 1 куб. м. гарячої води у столиці – 14,86 та 15,89 (залежно від строку оплати).

  На послуги з централізованого водопостачання (за 1 кубічний метр води) найвищі рівні тарифів встановлені у Луганській (5,58 грн.), Чернівецькій (4,884 грн.), Запорізькій областях (4,752 грн.), найнижчі рівні тарифів – у Вінницькій області (1,656 грн.), місті Києві (1,8/1,98 грн. в залежності від строку оплати), Житомирській області (2,3 грн.).

  Фахівці радять встановлювати індивідуальні засоби обліку та сплачувати за фактично використані послуги. Зокрема на холодну гарячу воду, газ, опалення тощо.