• In English
 • Виплати інвалідам та ветеранам здійснюються вчасно
  опубліковано 20 червня 2014 року о 15:45

  Виплати інвалідам та ветеранам здійснюються вчасно. Про це заявив Голова Державної служби з питань інвалідів та ветеранів Юрій Гугін під час брифінгу на початку прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів 20 червня, у п’ятницю.

  «Сьогодні найголовніше в нашій роботі – відстоювання соціальних стандартів, життєвих інтересів  інвалідів та ветеранів, ветеранів військової служби, - зазначив Юрій Гугін. – В цей непростий час Уряд робить все, щоб забезпечити соціальний захист пільгових категорій. Так, вчасно і в повному обсязі на сьогоднішній день здійснюються одноразові виплати, виплати пенсій,  соціальних допомог».

  Юрій Гугін зазначив, що на початок 2014 року в Україні статус інвалідів мали понад 2 млн. 800 осіб, що становить 6,1% від загальної чисельності населення, причому 80% інвалідів – люди працездатного віку.

  Керівник Держслужби поінформував про заходи, які проводяться для інвалідів, зокрема й щодо надання одноразової матеріальної допомоги та відзначення загальнодержавних свят. Окремо він зупинився на підтримці громадських об’єднань інвалідів, зазначивши, що останнім часом фінансування з боку держави таких організацій зростає.

  З початку року до служби надійшло 194 звернення громадян. Значна частина з них стосувалася забезпечення житлом, однак наразі вирішення житлового питання інвалідів та ветеранів залишається чи не найболючішим, служба робить все, аби принаймні в другому півріччі поновити фінансування за відповідною програмою. Окрім цього, люди зверталися з приводу санаторно-курортного лікування, забезпечення спецтранспортом, матеріальної допомоги тощо й ці питання по можливості вирішувалися.

  Також, за словами Юрія Гугіна, Держслужба разом з Мінсоцполітики проводить заходи щодо евакуації інвалідів та ветеранів війни зі Сходу України, із  територій, де орудують терористи.

  Водночас Юрій Гугін зазначив, що серед ветеранів, особливо «афганців», чимало готові передавати досвід участі в бойових діях чи й самим взяти в руки зброю задля захисту миру на українській землі. Наразі понад 100 ветеранів-«афганців» беруть участь у забезпеченні спокою в східних регіонах, також чимало займаються навчанням військових діяти в екстремальних ситуаціях.