• In English
 • Чехія готова надати Дніпропетровщині допомогу в реалізації євроінтеграційного процесу
  опубліковано 19 червня 2014 року о 18:20

  За бажання української сторони Чехія може направити до Дніпропетровської області європейських фахівців. Вони проведуть консультації з перебудови галузей економіки відповідно до європейських стандартів. Про це повідомив Міністр закордонних справ Чехії Любомір Заоралек під час зустрічі з керівництвом Дніпропетровської ОДА.

  «До початку політичної кризи в Україні економічний обмін між нашими державами зростав. Україна була одним з найбільших торгових партнерів Чехії, - зазначив Міністр. - Але події останніх місяців привели до того, що ці економічні зв’язки погіршились. Багато хто з чеських підприємців вирішив покинути зі своїми інвестиціями Україну. Нестабільність не сприяє розвитку економічних відносин».

  За його словами, поновленню та налагодженню тісних зв’язків між країнами сприятиме відкриття в Дніпропетровську Почесного консульства Чеської Республіки. 

  «Я сподіваюся, що консульство буде сприяти налагодженню не лише економічних, а й інших зв’язків між Україною та Чехією. У нас в Чехії є регіони, які мають угоди про партнерство з регіонами України. Щоб такого партнера знайшли і ваші місто та область, я готовий сприяти», - запевнив Любомір Заоралек.

  Він нагадав, що наприкінці червня Україна підпише економічну частину Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Це буде означати початок важких змін та наполегливої праці нашої країни.

  «Я розумію, що імплементувати цю Угоду, коли продовжуються  протистояння на Донбасі дуже важко, але я впевнений, що процес реформ має продовжуватися незалежно від цих подій. У цьому Дніпропетровськ може зіграти дуже важливу роль, - наголосив Міністр. – Ми в Чехії дуже прагнемо, щоб в Україну повернувся мир, і вона змогла скористатися перевагами європейської інтеграції».

  Заступник голови ОДА Святослав Олійник підкреслив, що багато підприємств Дніпропетровщини підвищують свої економічні показники.

  «Не дивлячись на сумну ситуацію, яка зараз вимагає шаленої мобілізації наших зусиль, у нас іде повільне економічне зростання, покращення інвестиційного клімату. Тому ми чекаємо людей, культурні, гуманітарні, молодіжні, економічні, бізнес-контакти», - наголосив він.