• In English
 • Для абітурієнтів із Донецької та Луганської областей буде організована окрема сесія ЗНО
  опубліковано 19 червня 2014 року о 18:21

  Для абітурієнтів з Донецької та Луганської областей, які не зможуть взяти участь у додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання, буде організована окрема сесія ЗНО. Про це повідомила Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун сьогодні, 19 червня, під час брифінгу в Будинку Уряду.

  Інна Совсун поінформувала про проведення цьогорічної вступної кампанії у вищих навчальних закладах в Донецькій та Луганській областях.

  «Два дні тому Міністерством освіти і науки було видано наказ, яким було скасовано проведення додаткової сесії на Донбасі з 1 по 15 липня. На жаль, в теперішніх умовах провести додаткову сесію там просто неможливо , як  через неможливість гарантувати безпеку учасників тестування, і через неможливість гарантувати конфіденційність тестових матеріалів», - сказала Інна Совсун.

  Натомість абітурієнтам з Донбасу було рекомендовано перереєструватися на проходження ЗНО в додаткову сесію в інші регіони.  Із 36 тисяч абітурієнтів з Донбасу станом на сьогодні перереєструвалося понад 18 тисяч. Початковий термін завершення перереєстрації був 15 червня, наразі його подовжено до 20 червня.

  За словами Інни Совчун, МОН зі свого боку в співпраці з адміністраціями вузів гарантує можливість поселення в гуртожитки для абітурієнтів з Донбасу, як приїдуть проходити ЗНО в інші регіони.

  Водночас Інна Совсун поінформувала про іншу гостру проблему: значна частина університетів Донецької та Луганської областей бояться відкриватися для проведення вступної кампанії, як через безпосередні погрози керівникам вишів, так і загалом через дуже напружену воєнно-політичну ситуацію.

  «В таких умовах проводити вступну кампанію було б дуже складно. Тому сьогодні на нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра  Олександра Сича було прийнято рішення: університети в Донецькій і Луганській областях отримають можливість подовжити терміни завершення вступної кампанії до вересня, - сказала Інна Совсун. - Для тих абітурієнтів, які не перереєструвалися, або перереєструвалися, але не зможуть скласти додаткову сесію ЗНО, в університетах на Донбасі буде організована окрема сесія зовнішнього незалежного оцінювання».

  Розпочати вступну кампанію вузи матимуть можливість з 11 липня або пізніше, залежно від обставин в даному конкретному місті. Дата початку вступної кампанії визначатиметься окремо кожним університетом, однак завершення буде для всіх в один день. Терміни закінчення вступної сесії будуть оголошені додатково, за попередніми даними, про результати абітурієнти зможуть дізнатися приблизно всередині вересня.

  За словами Інни Совсун, результати цього тестування абітурієнти зможуть використати і в тому університеті, де проходитимуть ЗНО, і в інших університетах Донецької і Луганської області. Також вступники з інших регіонів також можуть подати документи у вузи Луганської та Донецької областей, таким чином, ті, хто не пройшов по конкурсу в інші вузи, отримають ще  одну можливість вступити до вузу саме цьогоріч в університети Донбасу.

  Український центр оцінювання якості освіти готовий провести окрему сесію, фінансування на це є, адже кошти зекономлено через скасування додаткової сесії на Донбасі.

  «Безпосередньо дати проведення окремої сесії будуть визначені дещо пізніше, бо вони великою будуть залежати  і від воєнних дій на території Донбасу», - сказала Інна Совсун.

  Довідково

  На сайті Міносвіти вже розміщені контакти відповідальних осіб стосовно поселення у гуртожитки для участі у додатковій сесії ЗНО. Міністерство освіти і науки України просить не хвилюватися учасників ЗНО з Донецької та Луганської областей. Усі необхідні умови для проведення тестування будуть створені.

  Графік проведення додаткової сесії ЗНО:

  1 липня - географія

  2 липня - фізика

  3 липня - російська мова

  4 липня - українська мова і література

  7 липня - іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська)

  8 липня - математика

  9 липня - світова література

  10 липня - історія України

  11 липня - біологія

  14 липня - всесвітня історія

  15 липня - хімія

  Детальну інформацію про зміни в порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання можна отримати за телефоном "гарячої лінії" Українського центру оцінювання якості освіти 044-503-37-93.