• In English
 • Ділянку Полтава-Харків дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський планується реконструювати за фінансової підтримки Світового банку
  опубліковано 18 червня 2014 року о 12:44

  Мінінфраструктури, Укравтодор та Світовий банк готують третій проект на підтримку реформ Уряду України у дорожній галузі. Його реалізація розпочнеться після успішного завершення перших двох проектів з ремонту автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянках від Борисполя до Лубен і від Лубен до Полтави та покращення безпеки руху на інших автошляхах.

  Третій проект може стати найбільшим для Світового банку у транспортній галузі. Завдяки цьому кредитові планується завершити реабілітацію автомобільної дороги М-03 на ділянці Полтава-Харків та відремонтувати окремі ділянки дороги Р-52 Дніпропетровськ-Решетилівка.

  На початку червня місія команди Світового банку ознайомилася із ходом реконструкції дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський та відзначила її успішне проведення. Зокрема, ремонт на ділянці від Борисполя до Лубен (перший проект) на завершальній стадії – закінчення робіт очікується вже за три місяці. У свою чергу фахівці Укравтодору здійснюють щоденне управління проектами з виїздом на об’єкти для оперативного вирішення усіх питань, які виникають у робочому процесі. За словами першого заступника Міністра інфраструктури Олександра Маліна, українська сторона докладе максимум зусиль для успішного завершення цих проектів, після чого зосередиться на відновленні автошляхів інших стратегічно важливих транзитних напрямків.

  «Зараз ми чітко розуміємо стратегію подальшого розвитку, після будівництва тих обсягів, які вже законтрактовані. Ці плани продиктовані геополітичною ситуацією в Криму, і в їх основу покладено аналіз зміни вантажних та пасажирських потоків. Після дороги Дніпропетровськ-Решетилівка будемо залучати кошти на роботи на дорозі Дніпропетровськ-Кривий Ріг-Миколаїв, що дасть змогу зорієнтувати вантажопотоки зі східного регіону України до портів Миколаєва, Херсона і Одеси, а також спрямувати пасажиропотоки внутрішнього туризму до української континентальної частини Чорноморського узбережжя», - розповів Олександр Малін.

  Нагадаємо, у дорожній галузі за рахунок кредиту Світового банку на сьогодні реалізовуються два проекти з покращення автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху. За першим проектом на 400 млн. дол. США ведуться ремонтні роботи на ділянці від м. Бориспіль до м. Лубни на автомобільній дорозі М-03 Київ-Харків-Довжанський (реконструкція приблизно 120 км). За другим проектом на суму 450 млн. дол. США тривають ремонтні роботи на ділянці від м. Лубни до м. Полтава на автомобільній дорозі М-03 Київ-Харків-Довжанський (реконструкція приблизно 108 км).

  Крім того, у рамках цих проектів ведуться роботи з покращення безпеки дорожнього руху, зокрема щодо ліквідації місць концентрації ДТП.