• In English
 • Уряд України здійснює роботу щодо суттєвого розширення повноважень територіальних громад
  опубліковано 18 червня 2014 року о 12:39

  Уряд планує суттєво розширити повноваження територіальних громад. Для досягнення цієї мети 1 квітня Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження «Про схвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», основною ідеєю якої є децентралізація влади  в країні.

  Концепцією також передбачається зміна системи управління на обласному та районному рівнях – обрані ради на обласному та районному рівнях формуватимуть відповідні виконавчі органи влади, а за адміністраціями залишаться лише контрольно-наглядові та координуючі функції.

  «Реалізація Концепції передбачається в два етапи. На першому етапі (2014 рік) забезпечується підготовка нормативно-правового підґрунтя для проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. На другому етапі (2015-2017 рр.) передбачено проведення інституційної реорганізації органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, а також проведення місцевих виборів з урахуванням реформованої системи органів місцевого самоврядування», - пояснила директор Департаменту регіональної політики Мінекономрозвитку Олена Нижник.

  Для реалізації положень підготовлено План заходів щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в України, яким передбачається протягом 2014 року розробити концептуальні пропозиції щодо внесення змін до положень Конституції України, Бюджетного, Податкового, Земельного кодексів України в частині децентралізації влади та фінансів, зміцнення матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, а також розробити пакет нормативно-правових актів, необхідних для забезпечення децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування в Україні.

  Для напрацювання цих нормативно-правових актів під головуванням Віце-прем`єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана утворено Робочу групу з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.