• In English
 • Голова Держлікслужби України провів розширену нараду за участю представників усіх ланок фармацевтичної спільноти
  опубліковано 18 червня 2014 року о 12:51

  Більше 200 представників фармацевтичної спільноти зібрав Голова Державної служби України з лікарських засобів на розширену нараду під гаслом: «Професійний діалог: громадські ініціативи у регуляторному просторі фармацевтичної галузі», яка була проведена в приміщенні Міністерства охорони здоров’я з метою налагодити конструктивний діалог та обговорити актуальні проблеми розвитку фармацевтичного сектора галузі охорони здоров’я.

  Нараду відкрив Міністр охорони здоров’я Олег Мусій. Він зазначив, що МОЗ України та Держлікслужба України налагоджують сьогодні дружній професійний діалог з представниками національного фармринку. «У зв’язку зі зміною керівництва Держлікслужби діалог між владою, учасниками ринку та громадськістю буде поновлено, і відомство дійсно виконуватиме саме властиві йому функції, що створить чесні та прозорі стосунки між усіма зацікавленими сторонами», – зазначив Олег Мусій.

  Зі свого боку Голова Державної служби з лікарських засобів України Михайло Пасічник запевнив присутніх та керівництво МОЗ України, що нова команда відомства зробить усе можливе, аби забезпечити відкриту та прозору співпрацю з усіма учасниками ринку. Він підтримав думку Олега Мусія щодо необхідності сприяння локалізації виробництва лікарських засобів іноземних виробників на потужностях фармацевтичних підприємств України.

  Михайло Пасічник також закликав представників фармбізнесу більш активно брати участь в обговоренні відповідних законопроектів і, особливо, Концепції побудови нової системи охорони здоров’я України та нової редакції Закону України «Про лікарські засоби».

  Учасники фармринку привітали М. Пасічника з обранням на посаду Голови Держлікслужби України та побажали йому успіхів на благо розвитку фармацевтичної галузі України.

  У своїх виступах представники фармбізнесу пропонували аби першочерговим кроком для налагодження більш ефективної співпраці з державою стало удосконалення існуючої нормативно-правової бази. Зокрема, вони висловили сподівання на спрощення процедур реєстрації та перереєстрації лікарських засобів, процедури підтвердження GMP, торкнулися питань контролю якості кожної серії лікарських засобів при виході на ринок та в обігу тощо.

  Виступаючі також зазначили, що на сьогодні гостро стоїть питання вступу в дію з 1 липня 2014 року нових технічних регламентів щодо виробів медичних.

  Під час зустрічі представники фармацевтичної галузі також обговорили актуальні проблеми ринку, зокрема, питання імпортозаміщення, референтного ціноутворення та оптимальної маржі аптечних мереж, оподаткування суб’єктів ринку, загальнообов’язкового медичного страхування тощо.

  Підсумовуючи, Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник подякував учасникам за активну участь та конструктивний діалог. Він зазначив, що питання, які піднімались на нараді, будуть обов’язково обговорені на робочих зустрічах з представниками Держлікслужби й бізнесу та в короткі терміни мають стати готовими рішеннями. М.Пасічник також підкреслив своє прагнення до налагодження конструктивного та прозорого діалогу з усіма ланками фармацевтичного бізнесу та висловив сподівання на те, що подібні зустрічі стануть традиційними.