• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 18 червня 2014 року
  опубліковано 18 червня 2014 року о 10:52

  Доброго дня!

  Арсене Борисовичу, проінформуйте, будь ласка, щодо вчорашнього вибуху на ділянці Полтавської області української газотранспортної системи.

   

  АВАКОВ А.Б. – Учора на ділянці магістрального газопроводу Уренгой – Помари – Ужгород стався вибух. Мали займання, яке було достатньо великим.

  Мы имели около 300 метров пламени. Это длилось в течение порядка нескольких часов. В конце концов, было затушено.

  В ходе изучения обстоятельств произошедшего, главной причиной и главным аспектом внимания следственных органов и органов чрезвычайной ситуации является внешнее вмешательство. Мы предполагаем, что взрывное устройство было заложено под основание бетонной опоры трубопровода, после чего произошло два коротких взрыва, а затем большой взрыв.

  Следствие продолжается. Фрагменты трубопровода, который был уничтожен, я Вам докладывал, и эти фрагменты я прошу членов Правительства посмотреть. Размеры воронки и кратера достаточно значительны. Полагаю, что взрыв случайно не происходит в месте, где сочленяются 4 трубы одновременно.

  Вот это предварительные данные. Подача газа благодаря резервным путям поставки, судя по всему, не пострадала. Ситуация локализована. Продолжаем и следствие, и изучение местности на предмет дополнительных предметов.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Дякую, Арсене Борисовичу.

  Я прошу Міністерство внутрішніх справ, Службу безпеки України, НАК «Нафтогаз Україна» і «Укртрансгаз» терміново посилити охорону українських газогонів. Ми прогнозували ще декілька тижнів тому, що будуть сплановані диверсії, мета якихпідірвати репутацію України як надійного транзитера і легітимізувати побудову «Південного потоку», мета якого не диверсифікація постачання газу в Європу, а виключення України як країни, яка є одним із ключових транзитерів до Євросоюзу.

  Тому абсолютно зрозуміло, хто зацікавлений в тому, щоб підірвати довіру до української ГТС. Україна заявляє про те, що є надійним транзетером, ми виконували і будемо виконувати всі свої зобов’язання щодо транспортування природного газу.

  Ми запропонували нашим європейським партнерам спільно модернізувати і експлуатувати українську ГТС. Ми запропонували, щоб постачання газу і прийом газу здійснювався на кордоні УкраїнаРосія, а не на кордоні Україна – ЄС. Відповідні проекти законів розроблені, і це дасть можливість гарантувати, з одного боку, безперебійність постачання газу, з іншогозалучити наших європейських партнерів до функціонування української ГТС і демонополізувати російську газову монополію, в тому числі.

  Шановні колеги, тому я звертаюсь до правоохоронних і силових органів забезпечити охорони української газотранспортної системи, а Міненерговугілля спільно з нашими європейськими партнерами здійснити спільний облік як постачання природного газу територією України, так і, ми готові до того, щоб спільно обліковувати наявність газу в газосховищах України. Ми прозорі до цього, і переконаний, що європейські партнери як справжні партнери будуть зацікавлені в цьому.

  Сьогодні вранці, шановні члени Уряду, я отримав доповідь фінансової розвідки (це орган Кабінету Міністрів) - Служби фінансового моніторингу - щодо трьохмісячної роботи, яка проводилась в закритому режимі фінансовою розвідкою Кабінету Міністрів України. Власне кажучи, тут є, я членам Уряду покажу загальну картинку, для преси можу показати тільки один кусок – звідси, буде зрозуміло, про кого йдеться. Все іншеінформація з обмеженим доступом.

  Отже, Служба фінансового моніторингу виявила 42 компанії-нерезидента, зареєстрованих на Кіпрі, в Панамі, у Великобританії, Белізі, Сейшелах, які напряму пов'язані з В.Януковичем та його найближчим оточенням. Вищевказаними компаніями з 2010-го по 2013 роки через рахунки, відкриті в банках однієї з сусідніх країн, загалом перерахована сума в розмірі 16 млрд. грн!

  Разом з фінансовими розвідками США, Великобританії, Латвії, Кіпру і Панами нами виявлені всі вищезазначені офшорні компанії і знайдені всі прізвища високопосадовців і уповноважених ними осіб на управління компаніями і управління цими коштами.

  Державна служба фінансового моніторингу заблокувала кошти на рахунках 19-ти компаній-нерезидентів. Загальна сума заблокованих коштів складає 1 млрд. 340 млн. дол. США.

  Матеріали передані до Генпрокуратури і рішенням суду підтверджено арешт відповідних коштів. Окремо хочу зазначити, що значна частина цих коштів через офшорні компанії направлялась на придбання облігацій внутрішньої державної позики України, і ще Україна на вкрадені ними кошти платила до 19% річних доходу.

  Я звертаюся в першу чергу до Генпрокуратури України, до судової системи, до Служби безпеки: ми знайшли 1 млрд. 340 млн. Ваше завдання як прокурорської і правоохоронної системи арештовані кошти офіційно повернути в Державний бюджет. Йдеться про мільярди доларів, які арештовані, знаходяться на рахунках. У нас є всі докази того, що це вкрадені кошти в українців.

  Тому ми очікуємо на завершення судового розгляду і на найактивнішу роль органів прокуратури в завершенні розслідування і повернення коштів у власність української держави. На це було витрачено три місяці найактивнішої роботи, я окрему подяку висловлюю Державній службі фінансового моніторингу, яка разом із нашими західними партнерами встановила кожен рахунок, кожну компанію і знайшла неймовірну суму грошей, яка була викрадена з Державного бюджету України. Ця робота продовжується, і сподіваюсь, що інші органи державної влади і правоохоронна система будуть так само працювати, як працює наша фінансова розвідка.

  Дякую пресі за увагу!