• In English
 • У Брюселі відбулося засідання Ради Євроатлантичного партнерства з нагоди 20-ї річниці "Партнерства заради миру"
  опубліковано 17 червня 2014 року о 19:08

  17 червня ц.р. в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося засідання Ради Євроатлантичного партнерства (РЄАП) на рівні послів, присвячене 20-й річниці заснування Програми НАТО «Партнерство заради миру» (ПЗМ).

  У вступному слові головуючий на засіданні Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен відзначив основні здобутки, досягнуті країнами-учасницями ПЗМ, окреслив головні напрями розвитку Програми та цього формату партнерства у контексті докорінної зміни безпекової ситуації на євроатлантичному просторі, спричиненою агресією РФ проти України.

  Глава Місії України при НАТО, Посол Ігор Долгов, зі свого боку, висловив позицію Української держави, яка однією з перших держав-партнерів приєдналася до ПЗМ у 1994 році, щодо серйозного виклику діяльності РЄАП у зв’язку з російською агресією, окупацією Криму, прямою підтримкою з боку РФ бойовиків-сепаратистів на сході України, їхніх злочинних дій. Посол України наголосив на потребі більш глибокого осмислення процесу появи нового безпекового середовища, пошуку відповідних засобів реагування на нього, у т.ч. через прийняття відповідних рішень на міністерських заходах у червні ц.р. та на Саміті НАТО у вересні ц.р.

  Учасники засідання одностайно підтримали позицію Української держави, рішуче засудили агресію Росії та дали відсіч спробам російського представника довести до них спотворену картину реальної ситуації в Україні.

  Засідання РЄАП у черговий раз продемонструвало міжнародну ізоляцію РФ. Лейтмотивом виступу усіх делегацій, які взяли участь у обговоренні, став заклик до російської сторони припинити агресію, розпочати деескалацію ситуації та дотримуватись міжнародних зобов’язань.