• In English
 • У Токіо продовжилися українсько-японські політичні консультації
  опубліковано 17 червня 2014 року о 19:03

  16 червня ц.р. у Токіо відбулися українсько-японські політичні консультації. Українську делегацію на консультаціях очолив заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

  Сторони підтвердили спільну позицію щодо неприпустимості зміни кордонів і порушення територіальної цілісності силою або примусом. Таке розуміння є основою спільної позиції країн-членів «Великої сімки» та ширшого міжнародного співтовариства. Учасники зустрічі погодилися, що виклики суверенітету України з боку Росії є проблемою всього міжнародного співтовариства, яка потребує консолідованої, твердої та рішучої відповіді. Українська та японська делегації домовилися поглиблювати відповідну співпрацю на міжнародній арені у взаємодії з іншими партнерами.

  Сторони також домовилися поглиблювати діалог та співпрацю в ООН з вирішення нагальних питань міжнародного порядку денного.

  Японська сторона привітала підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС, яка має відкрити суттєві перспективи для поглиблення співробітництва з Україною, зокрема, у торговельно-економічній сфері. Укладення двосторонньої Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Японією має надати цьому співробітництву важливий поштовх.

  Учасники зустрічі також підтвердили важливість активізації політичного діалогу між Україною та Японією. Японська сторона висловила готовність надавати необхідне допомогу для стабілізації політичної та економічної ситуації в України та зміцнення інститутів демократії, що є запорукою сталого та благополучного розвитку України.

  Цього ж дня заступник Міністра закордонних справ України С.Кислиця за участі Голови японської парламентської асоціації дружби «Японія-Україна» Е.Морі зустрівся з членами парламенту Японії.

  У ході зустрічі японські парламентарі, зокрема, наголосили на неприпустимості зміни статус-кво силою та порушення основних принципів міжнародного права і підтвердили підтримку цієї позиції Уряду Японії.

  Голова японської парламентської асоціації дружби «Японія-Україна» відзначив налаштованість японського керівництва поглиблювати співпрацю з новим Президентом та Урядом України в інтересах забезпечення миру і стабільності і з цією метою сприяти активізації двостороннього політичного діалогу.

  Заступник Міністра С.Кислиця подякував японській стороні за незмінну підтримку України, особливо в умовах нинішніх викликів та загроз суверенітету і територіальній цілісності України. У цьому зв’язку була висловлена вдячність за підтримку Японією останніх резолюцій ООН щодо ситуації в Україні.