• In English
 • ЄСПЛ зобов'язав РФ повернути викрадених російськими терористами дітей-сиріт в Україну
  опубліковано 14 червня 2014 року о 10:01

  Росія має негайно повернути дітей-сиріт та їх вихователів, які були захоплені російськими терористами 12 червня 2014 e м. Сніжне Донецької області та незаконно переправлені до Російської Федерації. Таке рішення ухвалив 13 червня у відповідь на позов Міністерства юстиції Європейський суд з прав людини на підставі Правила №39 «Тимчасові заходи» Регламенту ЄСПЛ.

  Окрім того, ЄСПЛ зобов’язав Російську Федерацію у термін до 17 червня надати пояснення про обставини, що супроводжували незаконний перетин російського кордону захоплених українських дітей-сиріт та їх вихователів.

  Даній справі у ЄСПЛ надано статус пріоритетної.

  У результаті таких оперативних дій, вже зараз українських дітей-сиріт везуть в Україну.

  Проте, за словами Міністра юстиції Павла Петренка, це жодним чином не звільняє осіб, що незаконно вивезли дітей за кордон, від відповідальності.

  "ЄСПЛ продовжить розгляд цієї справи в частині співпраці Російської Федерації з терористами, які незаконно вивезли українських дітей-сиріт та утримували їх понад добу на території сусідньої держави", - наголосив очільник.

  Нагадаємо, 12 червня 2014 у м. Сніжне Донецької області, терористами ДНР було захоплено автобус із 25 дітьми-сиротами та 3 дорослими, що направлялися у дитячий оздоровчий табір «Корчагінець» у м.Кривій Ріг, Дніпропетровської області.

  Зловмисники під загрозою зброї змусили водія змінити напрямок руху та у супроводі озброєних людей скерували вказаний автобус разом із пасажирами до Луганської області на КПП «Должанський».

  У той же день російська сторона незаконно дозволила перевезти на територію РФ без відповідних дозвільних документів, а лише за копіями свідоцтв про народження, 16 дітей-сиріт та двох вихователів.