• In English
 • Українську армію до середини серпня забезпечать бронежилетами
  опубліковано 14 червня 2014 року о 10:20

  Військові, які знаходяться на території, де орудують терористи, будуть повністю забезпечені бронежилетами впродовж 10 днів, а до середини серпня буде забезпечена вся Українська армія. Про це 13 червня повідомив на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі начальник фінансово-економічного управління департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України полковник Олександр Інжиєвський.

  За словами офіцера, в Україні основні матеріали для бронежилетів не виробляються, їх закуповують за кордоном. Це, зокрема, основна сировина для виготовлення бронежилетів – келар і таврон. Та попри це, вітчизняне виробництво вдалося налагодити у найкоротші терміни.

  «Підприємство з виготовлення захисного спорядження працює у три зміни. Зважаючи на це, потужність виробництва бронежилетів на сьогодні є максимально можливою – 250 бронежилетів у день. Більше технологічний процес просто не витримує», – розповів полковник Олександр Інжиєвський.

  Кожна партія перед поставкою підлягає військовій прийомці та перевірці.

  «На одному або двох бронежилетах з партії проводиться балістична експертиза. Після чого бронежилети допускаються на забезпечення ЗС України. Це дуже відповідальний етап у виробництві, адже за ним стоїть чиєсь життя», – підкреслив начальник фінансово-економічного управління Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України.

  За його словами, рішенням Уряду у березні на закупівлю речового майна, у тому числі бронежилетів, було виділено фінансові асигнування з резервного фонду держбюджету в сумі понад 145,0 млн. грн., а з 27 березня почали надходити кошти благодійної допомоги, із яких на закупівлю речового майна виділено понад 111,0 млн. грн.

  «Усі кошти, які надходять на рахунки Міноборони, відповідно до положень цивільного та господарського кодексів набувають статусу державних коштів, порядок їх використання регламентується Законом України “Про здійснення державних закупівель”. При цьому здійснюється закупівля лише тих предметів речового майна, які передбачені нормами забезпечення (затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1444) і прийняті на постачання», – додав полковник Олександр Інжиєвський.

  Закупівля здійснюється шляхом застосування переговорних процедур, що скорочує терміни проведення закупівель з 60 до 21 дня. Оплата виробникам здійснюється тільки після військової прийомки та фактичної поставки у військові частини майна. Всі предмети речового майна, що закуповуються, підлягають обов’язковій військовій прийомці на якість.

  Полковник Олександр Інжиєвський також розповів, що за кошти, які надішли на  рахунки Міністерства оборони України в якості благодійної допомоги, вже закуплено і поставлено до місць виконання підрозділами Збройних Сил України завдань 17,5 тисяч спальних мішків, 53 тисячі черевиків з високими берцями, 1 тисячу напівчеревиків для моряків виведених з АР Крим, 5 тисяч ковдр і близько 600 матраців.

  Щодо закупівлі приладів нічного бачення і тепловізорів, то процедури закупівель у цьому випадку відбуваються за державним оборонним замовленням, і ця інформація не підлягає оприлюдненню.