• In English
 • Через відсутність пропозицій щодо укладення договірних відносин з АР Крим робота Північно-Кримського каналу ускладнилася
  опубліковано 13 червня 2014 року о 11:00

  У поточному році ситуація щодо функціонування  Північно-Кримського каналу ускладнилася  у зв’язку з неможливістю його планової роботи як цілісного інженерного комплексу та з відсутністю конкретних пропозицій щодо укладання договірних відносин для водозабезпечення потреб АР Крим. Про це повідомляє Херсонське обласне управління водних ресурсів.

  У зв’язку з вищевикладеним, Держводагентством України було прийнято рішення щодо облаштування у відкритому руслі на 91 км Північно-Кримського каналу споруди з водообліку. Зазначена споруда з водообліку забезпечить достовірний облік води для потреб АР Крим та оптимальний експлуатаційний режим подачі води водокористувачам Херсонської області.

  Слід зазначити, що за конструктивними параметрами вона є переливною і не перешкоджає подачі води до АР Крим.

  Наразі Північно-Кримський канал працює в експлуатаційному режимі виконуючи договірні зобов’язання перед водокористувачами Херсонської області. Станом на 12 червня поточного року витрата через головну споруду Північно-Кримського каналу становить 46,7 м3/с. Питання щодо оформлення договірних відносин для забезпечення водними ресурсами потреб Криму на питне водопостачання та зрошення сільськогосподарських культур, а також щодо погашення за 2013 рік заборгованості водокористувачами Криму перед Управлінням Північно-Кримського каналу в обсязі 1,7 млн гривень залишаються невирішеними.