• In English
 • Черкаський обласний кардіологічний центр запроваджує сучасні методи лікування
  опубліковано 13 червня 2014 року о 11:05

  Проблема серцево-судинних захворювань в Україні сьогодні займає одне з провідних місць. Майже 26 млн. українців страждають на різноманітні серцево-судинні захворювання, з них – майже 12,5 млн. хворіють на артеріальну гіпертензію, яка є головним фактором ризику виникнення інсульту. Інсульт загрожує кожному п’ятому українцю і ця загроза часто виявляється фатальною.

  Черкаський обласний кардіологічний центр зі свого дня заснування приділяє велику увагу наданню медичної допомоги людям з хворобами серця: проводить чисельні операції на серці, зокрема на відкритому серці, лікує хвороби систем кровообігу тощо. Висококваліфіковані лікарі надають якісну кардіологічну та кардіохірургічну допомогу, адже вмілий спеціаліст-кардіолог – це не тільки досвідчений лікар, а й інколи єдиний шанс на життя.

  За словами головного лікаря закладу Світлани Журби, сьогодні в кардіологічному центрі працює 214 осіб, із них – 38 лікарів, 19 з яких мають вищу кваліфікаційну категорію, 3 лікаря в штаті мають Почесне звання заслужений лікар України.

  – Щорічно з метою підвищення кваліфікації лікарів з питань кардіології та кардіохірургії Черкаським обласним кардіологічним центром проводяться обласні науково-практичні конференції, – розповідає Світлана Василівна.

  У центрі функціонує 110 ліжок кардіологічного та кардіохірургічного профілів, які  дозволили у 2013 році стаціонарно пролікувати 4690 хворих та надати амбулаторно-поліклінічну допомогу більше ніж 22 тис. хворим. Позитивним моментом є те, що кількість пролікованих хворих у стаціонарі щорічно зростає.

  Окрім того, Світлана Журба відзначила, що, починаючи з 2009 року, в обласному кардіологічному центрі методом черезшкірних коронарних втручань надається медична допомога хворим з гострим коронарним синдромом. Кількість хворих, яким надали допомогу, з кожним роком зростає:  2009 р. – 25 хворих, 2010 р. – 40 хворих, 2011 р. – 119 хворих, 2012 р. – 227 хворих, 2013 р. – 311 хворих.

  – Також сьогодні активно проводиться тромболітична терапія хворим на інфаркт міокарду як в кардіоцентрі, так і в усіх районних лікувальних закладах  Черкаської області, – зазначила головний лікар.

  Впровадження сучасних  методів лікування гострого інфаркту міокарда  (фармакологічного – тромболізис, інвазивного – стентування коронарних артерій та поєднання фармакоінвазивного методу) дало змогу в 2013 році значно зменшити летальні випадки від гострого інфаркту міокарду в лікувальних закладах області до 8,3% (середній показник по Україні –14).

  Запровадження сучасних технологій дозволило Черкаському обласному кардіологічному центру отримати певний економічний результат: тривалість стаціонарного лікування хворих з інфарктом міокарду зменшилась до 10 днів, замість запланованих 14-17 днів; хворі на нестабільну стенокардію відтепер знаходяться у відділенні 8 днів, замість 10.

  Черкаський обласний кардіоцентр має повний цикл надання допомоги хворим на серцево-судинні захворювання: від поліклініки до стаціонару, від кардіолога до інтервенційного кардіолога чи кардіохірурга. У 2013 році проведено 857 хірургічних операцій, з них – 120 на відкритому серці.  Також упродовж минулого року значно зросла кількість досліджень в клініко-діагностичній лабораторії. Центр забезпечений одним із найкращих апаратів для ультразвукової діагностики серця.

  З метою покращення надання медичної допомоги хворим із серцево-судинними захворюваннями у 2005 році запроваджена дистанційно-консультативна система «Телекард», що дає можливість 16 районам області отримати консультативну допомогу і передати ЕКГ телефоном до Черкаського обласного кардіоцентру. Протягом 2013 року виконано 133 таких консультацій.