• In English
 • Заклади охорони здоров'я, що знаходяться в зоні АТО, повністю забезпечені усім необхідним
  опубліковано 11 червня 2014 року о 20:21

  Начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко під час брифінгу в МОЗ України повідомила журналістам про особливості функціонування закладів охорони здоров’я в зоні проведення антитерористичної операції.

  За її словами, ще в березні 2014 року МОЗ України доручило своїм регіональним структурним підрозділам посилити заходи із безперебійного постачання електроенергією, газом, водопостачанням закладів охорони здоров’я, додаткового резерву ліжок та можливості їх швидкого розгортання, створення резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення, чергування достатньої кількості бригад швидкої медичної допомоги, створення додаткових пунктів надання медичної допомоги тощо. Саме завдяки такій роботі нині медицина Донецької та Луганської областей повністю забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення, на маршрути виведено додаткові карети швидкої, створено резерв медикаментів, розгорнуто додаткові ліжка в лікарнях тощо. Це стосується й лікарень, що знаходяться безпосередньо в епіцентрі бойових дій.

  Окремо Альона Терещенко торкнулася теми організації медичної допомоги вагітним, дітям, особливо дітям-інвалідам та дітям-сиротам, в зоні збройного конфлікту.

  За її словами, із Луганської області на оздоровлення до Одещини виїхало 449 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах сфери управління Міністерства освіти і науки України. На даний час вирішується питання щодо переводу 9 дітей-інвалідів з будинку дитини № 2 до Краснодонського обласного дому-інтернату для дітей-інвалідів, яке підпорядковане Департаменту соціального захисту населення. У Донецькій області поки необхідності у вивезенні вихованців будинків дитини до аналогічних закладів регіону немає, бо в усіх них створені всі належні умови щодо безпечного перебування діток. Що стосується породіль, то бажання перевестися в інші заклади охорони здоров’я ніхто не виявив.

  «Також, завдяки співпраці з Фондом народонаселення ООН, ЮНІСЕФ, Червоним Хрестом та іншими благодійними організаціями, в зону конфлікту вдається доставляти гуманітарний вантаж для малюків та їхніх мам. Це гігієнічні набори, пакети для немовлят», - повідомила журналістам Альона Терещенко.