• In English
 • Українські землевпорядники ознайомилися з кращими практиками землеустрою ФРН
  опубліковано 11 червня 2014 року о 20:41

  Українські експерти під час поїздки до Федеративної Республіки Німеччини ознайомилися з досвідом організації та проведення робіт щодо консолідації земель, реєстрації земельних ділянок, а також системою оцінки і охорони земель. Так, до прикладу, німецькі фахівці розповіли українським колегам як вдалося планомірно раніше сформовані земельні ділянки, що навіть не  мали виходу  до транспортних шляхів, об’єднати в економічно привабливі наділи.

  Директор Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держземагентства України Олександр Краснолуцький під час семінару «Запровадження стандартів у земельних відносинах у ФРН» поділився досвідом щодо проведення земельної реформи в Україні. «Наші напрацювання та здобутки зацікавили німецьких партнерів. Однак ми передусім цікавилися досягненнями країн ЄС, зокрема Німеччини, у сфері земельних відносин», – зазначив Олександр  Краснолуцький.

  Слід зазначити, що в Європейському Союзі діють досить ліберальні закони з питань землекористування. Так, при вирішені земельних суперечок між орендарем та власником наділу, межових спорів, конфліктів щодо збереження родючості землі тощо держава встановила широкі правові коридори та надає значні можливості для врегулювання непорозумінь між суб’єктами господарювання на особистому рівні. Однак при втручанні відповідних державних органів приймаються жорсткі рішення до порушників законодавства.

  «Однак оскаржити рішення уповноважених державних  інституцій щодо покарання винних, особливо якщо справа дійшла до конфіскації земель, яке набрало чинності, надзвичайно важко. Це зрештою привчає і господаря, і орендаря дбайливо ставитися до землі. Отже, і нам цей досвід, сподіваюсь, стане у нагоді», – підсумував Олександр Краснолуцький.