• In English
 • НКЦПФР зробила черговий крок щодо формування інформаційної системи на ринку цінних паперів
  опубліковано 11 червня 2014 року о 10:07

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на своєму традиційному засіданні, яке відбулося 3 червня 2014 року, прийняла рішення «Про затвердження Положення про формування інформаційної бази даних про ринок цінних паперів».

  Комісія, маючи на меті вдосконалення  інформаційної системи на ринку цінних паперів, формалізувала інформаційну базу даних з урахуванням нині діючих вимог і технологій. Нагадаємо, що на базі Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України (АРІФРУ) діє єдина інформаційна система, яка являє собою сукупність реєстрів учасників фондового ринку, зокрема, ліцензованих учасників, компаній з управління активами, правопорушень тощо та містить усю звітність професійних учасників ринку цінних паперів та емітентів, що має бути опублікована відповідно до законодавства. Така систематизованість інформації дозволяє, в першу чергу, усім охочим своєчасно та зручно отримувати необхідні дані.

  Юрій Бойко, директор АРІФРУ, повідомив: «Не стане новиною, що фахівці Агентства упродовж чотирьох років плідно працювали над удосконаленням інформаційних баз даних на ринку цінних паперів, результатом чого є існуючий сучасний, комфортний, безпечний, оперативний та надійний ресурс - єдиний масив інформації про цінні папери та фондовий ринок. На сьогодні ми можемо з впевненістю говорити про важливість інформаційної відкритості як запоруки зростання інвестиційної привабливості вітчизняного фондового ринку та економіки держави в цілому, що залишається пріоритетним завданням для всіх нас».

  За словами Ю. Бойка, показником успішності та затребуваності даного ресурсу серед представників ринку є велика кількість відвідувачів порталу, що сягає близько 10 тис. щоденно.

  Зазначимо, що відповідним положенням передбачено чіткі норми щодо переліку інформації, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню, та джерел формування єдиної інформаційної бази даних про ринок цінних паперів. Більш детально з текстом документу можна ознайомитись на офіційному веб-сайті НКЦПФР.