• In English
 • У 2013 році залізниці країн-членів ОСЗ перевезли 6 млрд. тонн вантажів та 4 млрд. пасажирів
  опубліковано 10 червня 2014 року о 18:20

  У 2013 році залізниці країн-членів ОСЗ перевезли 6 млрд. тонн вантажів та 4 млрд. пасажирів. Про це стало відомо на сорок другій сесії Наради Міністрів Організації співробітництва залізниць (ОСЗ), що пройшла у столиці Литовської Республіки - місті Вільнюсі. У форумі взяла участь українська делегація на чолі з генеральним директором Укрзалізниці Борисом Остапюком.

  На Нараді йшлося про завдання, виконані міжнародною організацією у 2013 році. Зокрема, відповідно до заходів та рекомендацій, розроблених ОСЗ разом із міністерствами і залізницями, були виконані роботи з реконструкції залізничних ліній та модернізації інфраструктури у транспортних коридорах ОСЗ, що дозволило залізницям країн-членів ОСЗ перевезти близько 6 млрд. тонн вантажів та понад 4 млрд. пасажирів.

  Серед рішень, прийнятих під час Наради Міністрів ОСЗ, багато таких, що стосуються компетенції Європейського Союзу в цілому, - повідомив начальник управління зовнішніх зв’язків Укрзалізниці Ігор Матвіїв. Тому позиції країн, які одночасно є членами ЄС і ОСЗ, повинні бути взаємно скоординовані і відповідати загальним інтересам, а це означає, що для успішної роботи також необхідно забезпечити тісну взаємодію ОСЗ з Єврокомісією.

  З цією метою прийнято рішення розпочати роботу з реалізації положень меморандумів про співробітництво в галузі технічного, експлуатаційного і комерційного розвитку залізничних коридорів ОСЗ, у тому числі з перспективою взаємодії з вантажними коридорами Європейського Союзу. Наразі опрацьовується спільна декларація «Про розвиток євразійських залізничних перевезень та створення єдиного залізничного права».

  «Співробітництво в транспортній сфері завжди було і продовжує залишатися основою ефективності економічних процесів держав. З метою вдосконалення злагодженої взаємодії залізниць країн-членів ОСЗ необхідна, насамперед, законодавча база, що забезпечує рівні умови для всіх учасників перевезень», – наголосив Ігор Матвіїв.

  Довідково

  Членами ОСЗ є транспортні міністерства і центральні державні органи, які відають залізничним транспортом, 27 країн. Згідно із Положенням про ОСЗ можливі інші форми участі в Організації співробітництва  залізниць - у якості спостерігача (для міністерств або залізниць) або приєднаного підприємства (для фірм і організацій, діяльність яких пов’язана із залізничним транспортом).