• In English
 • Пенсійний фонд: На сьогодні профінансовано 7,1 млрд. грн. виплат
  опубліковано 10 червня 2014 року о 15:34

  Пенсійний фонд, забезпечуючи виплату пенсій та грошової допомоги відповідно до графіка поденного фінансування виплат, погодженого на червень поточного року, на сьогодні профінансував 7,1 млрд. грн. Про це повідомила заступник Голови правління Пенсійного фонду України Валентина Никитенко на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів 10 червня 2014 року.

  «На сьогодні профінансовано 7,1 млрд. грн., що становить 34,8% місячної потреби в коштах у червні. На виплату пенсій у червні потреба у коштах становить 20,5 млрд. грн.», - сказала заступник Голови.

  За її словами, виплата пенсій у Донецькій та Луганській областях забезпечується з урахуванням ситуації, яка склалася у цих регіонах. Зокрема, у Донецькій області виплату забезпечено на 32,7% (0,9 млрд. грн., місячна потреба – 2,6 млрд. грн.), у Луганській – на 34,8% (0,5 млрд. грн., місячна потреба – 1,3 млрд. грн.).

  При цьому Валентина Никитенко додала, що виплата пенсій громадянам з окупованої території АР Крим та Донецької і Луганської областей, які звернулися в органи Пенсійного фонду інших регіонів здійснюється за пенсійною електронною справою при наявності паспорта та пенсійного посвідчення громадянина. «Виплата пенсій здійснюється за пенсійною електронною справою за той місяць, у якому звернулася людина. За минулий період буде доплачено у разі надходження пенсійної справи», - сказала вона, додавши, що на сьогодні до органів Пенсійного фонду звернулося 2 200 громадян з АР Крим та Донецької і Луганської областей.

  Заступник Голови правління Пенсійного фонду також підкреслила, що фінансування виплат здійснюється за рахунок законодавчо визначених джерел фінансування.

  За її словами, загалом за січень-травень поточного року до Пенсійного фонду надійшло 104,5 млрд. грн. З них власні надходження становлять 66,4 млрд. грн. (63,5%), що на 0,4 млрд. грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року. З Державного бюджету України на фінансування пенсійних програм надійшло 34,9 млрд. грн.

  Валентина Никитенко відзначила, що на виконання рішення Уряду Пенсійний фонд здійснив виплати одноразової допомоги до 9 травня інвалідам Великої вітчизняної війни та учасникам бойових дій.

  Вона також повідомила, що середній розмір пенсії в Україні на сьогодні складає 1544 грн. Крім того, Пенсійним фондом забезпечується проведення перерахунків пенсій особам, які звертаються, відповідно до ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».