• In English
 • НКЦПФР оновила порядок надання звітності про провадження клірингової діяльності
  опубліковано 06 червня 2014 року о 09:55

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) схвалила проект рішення «Про внесення зміни до Положення про порядок надання звітності про провадження клірингової діяльності до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» на своєму плановому засіданні 3 червня 2014 року.

   «Оновлений документ доповнений нормами, які стосуються встановлення складу, порядку та строків подання особами, які провадять клірингову діяльність, інформації щодо розрахунку та дотримання ними показників пруденційних нормативів у складі адміністративних даних. Додам також, що це рішення було прийняте з метою забезпечення здійснення Комісією пруденційного нагляду за особами, які провадять клірингову діяльність», – повідомила Ірина Курочкіна, директор департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР.

   Змінами передбачено, що тепер надаватиметься не лише щоденна та щоквартальна звітність, а й щомісячна. Остання подаватиметься не пізніше 10-го (включно) числа місяця, наступного за звітним, та складатиметься з довідки про дотримання пруденційних нормативів регулятивного капіталу та фінансового стану.

   Відповідно до оновлень, відтепер щоденна звітність включатиме, окрім чинних і раніше двох довідок (про здійснення клірингу за договорами, укладеними на фондових біржах та укладеними поза біржами), ще й довідку про дотримання пруденційного нормативу покриття зобов’язань учасників клірингу.

   Найближчим часом документ буде оприлюднено на сайті регулятора для публічного обговорення.