• In English
 • Ринок таксі у Києві легалізують - Укртрансінспекція готує відповідні зміни
  опубліковано 05 червня 2014 року о 18:16

  Управління Укртрансінспекції у м. Києві посилює державний контроль за порушниками законодавства у сфері таксомоторних перевезень. Уже протягом двох тижнів працівники столичного територіального органу Укратрансінспекції спільно з Державтоінспекцією проводять рейдові перевірки у районі Центрального залізничного вокзалу.

  За даними експертів, на сьогодні у державі близько 95% таксистів здійснюють перевезення пасажирів без дозвільних документів.

  «Ситуація, що склалась у сфері перевезень пасажирів на таксі вкрай важка. У Києві працює приблизно 20 тис. транспортних засобів, що працюють у режимі таксі, із них, на жаль, лише близько 3 тис. здійснюють перевезення у рамках законодавства. За два тижні відпрацювання складено більше 130 актів порушень вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» та понад 60 протоколів про адміністративні порушення», - розповів начальник територіального органу Укртрансінспекції у м. Києві Олександр Гринюк.

  Він зауважив, що й самі пасажири можуть долучитися до контролю якості та законності послуг, якими користуються. Тобто пасажир має право запитати у водія про наявність ліцензійної картки, проходження технічного та медичного огляду тощо. У разі виявлення порушень законодавства пасажир може і, в принципі, зобов’язаний подати скаргу до Укртрансінспекції.

  Олександр Гринюк повідомив, що під час рейдових перевірок інспекція створює список підприємців-порушників, які будуть включені до планових перевірок за місцезнаходженням суб’єктів господарювання. Планові перевірки проводитимуться вже спільно з податковими органами.

  «Основна мета – легалізувати ринок перевезень. Лише викорінивши перевізників, що здійснюють свою діяльність без необхідних документів, не сплачуючи державі жодної копійки податків, створюючи недобросовісну конкуренцію законним підприємствам, ми зможемо забезпечити надання безпечних, комфортних послуг пасажирам та довести ринок таксі до європейських стандартів», - зазначив начальник інспекції у м. Києві.

  Наразі Укртрансінспекція готує проект заходів щодо легалізації ринку таксі у м. Києві, який включатиме, зокрема, контроль за інформаційно-диспетчерськими службами, забезпечення таксі стоянками тощо. Ці заходи обов’язково буде погоджено зі всіма заінтересованими органами, громадськими організаціями та суб’єктами господарювання.

  Загалом по Україні з початку року виявлено 1 002 порушення під час перевезень пасажирів на таксі без обов’язкової державної реєстрації суб’єкта господарювання та 1 054 порушення під час перевезень пасажирів на таксі без наявності ліцензії.