
МФВ ознайомився з пріоритетними напрямками роботи Держпідприємництва
Сьогодні, 5 червня, відбулася зустріч керівництва Держпідприємництва з представниками Міжнародного валютного фонду. На початку зустрічі керівник місії Седа Огада зазначив, що Україна підписала програму економічного розвитку, яка підтримується МВФ. У рамках цієї програми, влада України підписала документ - «лист про наміри», де визначено заходи економічного і фінансового характеру, які Уряд України впроваджуватиме протягом наступних років. Україна взяла на себе зобов’язання покращити урядування в країні.
Як зазначив Седа Огада, є три напрями, за якими працює місія, – боротьба з корупцією, дієвість судової системи (ефективність вирішення господарських спорів) та суттєве поліпшення бізнес-середовища в Україні.
«Ідея зустрічі полягає в тому, щоб вивчити, що відбувається в Україні у 3-х зазначених напрямах», - наголосив Седа Огада.
Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков презентував основні вектори роботи Держпідприємництва, механізм реалізації регуляторної політики, здійснення дерегуляції в сфері дозвільної системи та ліцензування, реформування контрольно-наглядової системи.
Особливу зацікавленість у представників Міжнародного валютного фонду викликав законопроект Держпідприємництва про модернізацію державного нагляду та контролю.
Олександр Потімков пояснив, що головна мета даного проекту – запровадити єдину та зрозумілу процедуру здійснення перевірок.
«Перевірки – дуже болюче питання для українського бізнесу.
Як варіант вирішення проблеми пропонуємо ввести єдину для всіх контролюючих
органів процедуру здійснення перевірок. На сьогодні законопроект проходить
громадське обговорення», - зазначив Перший заступник Голови Держпідприємництва.
Наприкінці зустрічі керівник місії Седа Огада наголосив, що цей законопроект є дуже важливим у плані боротьби з надмірним регулюванням і впорядкування відносин між відомствами України.
Представники МВФ готові розглянути питання прийняття зазначеного законопроекту як умови надання наступного траншу кредиту.
Неабияку зацікавленість місії МВФ викликала і практика досудового врегулювання спорів через експертно-апеляційну раду. Це відпрацьований протягом тривалого часу механізм захисту бізнесу. Окрім того, представники Міжнародного валютного фонду звернули увагу на процес обговорення всіх регуляторних актів, а саме шляхом залучення громадськості до обговорення. Адже запорукою правильної діяльності є постійний контроль з боку громадськості.