• In English
 • Мінмолодьспорту розробляє нові інструменти зайнятості молоді
  опубліковано 05 червня 2014 року о 15:36

  У періоди економічних спадів молоді люди часто є останніми, кого хочуть наймати, і першими, кого звільняють. На сьогодні рівень безробіття серед молоді – 55,2% від загальної чисельності зареєстрованих безробітних в Україні, яка за даними Держкомстатистики становить 1 млн. 657 тис. осіб. 

  Зараз в Україні склалася парадоксальна ситуація, коли громадські організації з питань молодіжного працевлаштування та занятості працюють успішніше та ефективніше за державні профільні структури, на фінансування яких виділяються державні кошти. Вони не тільки консультують молодь щодо працевлаштування, але й надають послуги з підбору кадрів підприємцям, залучаючи таким чином фінансування під свої потреби й забезпечуючи свою самоокупність. Як поширити успішний досвід роботи громадських організацій та розробити нові сучасні інструменти працевлаштування молоді – про це говорили учасники зустрічі громадсько-державного партнерства у сфері молодіжної зайнятості, яка відбулась 4 червня 2014 року у Міністерстві молоді та спорту.

  У зустрічі взяли участь експерти Департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту, Державного інституту молодіжної політики, представники Міжнародної організації праці (IOL) та Програми розвитку ООН (UNDP), активісти громадських організацій з питань зайнятості та працевлаштуванням молоді: ВМГО «Молодіжний центр працевлаштування», Вінницького, Тернопільського та Волинського обласного осередків «Молодіжний центр працевлаштування», Полтавського, Чернігівського, Черкаського та Тернопільського обласних молодіжних центрів праці, Волинського ГО «Центр місцевого розвитку «Старовижівські перспективи».

  У результаті учасники зустрічі домовились, що до 15 червня 2014 року Державний інститут сімейної та молодіжної політики спільно з західноукраїнськими громадськими організаціями з працевлаштування підготують пропозиції по сучасним інструментам зайнятості молоді до програми молодіжної політики на 2015-2020 рр. Після цього Міністерством молоді та спорту буде організоване обговорення цих пропозицій із запрошенням представників Мінсоцполітики, Міносвіти та Державної служба зайнятості України.

  «В результаті такої співпраці будуть розроблені спільні механізми державної молодіжної політики, а також буде посилено співпрацю між міністерствами щодо зайнятості молоді. Зараз ми вже заручилися підтримкою Міжнародної організації праці та Програми розвитку ООН, що займаються питаннями працевлаштування», - зазначив Юрій Юзич, голова департаменту молодіжної політики та комунікацій.

  Довідка:

  Рівень безробіття в країнах Євросоюзу серед осіб віком від 15 до 70 років становить 10,5%, а у світі – 5,9%. В Україні за методологію Міжнародної організації праці цей показник сягає 7,5%, а молоді (особи 14-35 років) – 10,9%. У загальній чисельності безробітних 55,2% становить молодь, а це 6,5% від загальної кількості молоді і 4,2 % від загальної кількості економічно активного населення України. Найвищий рівень зайнятості молоді у осіб 30-34 роки, коли вже вирішена проблема першого робочого місця і особа вже досягла певного професійного рівня.