• In English
 • На Черкащині вже поселилося майже три сотні переселенців зі Сходу та Криму
  опубліковано 05 червня 2014 року о 14:54

  Через загострення конфлікту з Російською Федерацією жителі південних та східних регіонів змушені кидати рідні домівки й шукати прихисток по всій Україні: тільки на Черкащину вже приїхало 276 людей, 38 із них – зі Слов’янська Луганської області. Разом зі своїми батьками на Черкащині оселилися й 64 дитини. Такі дані озвучив під час селекторної наради, присвяченої проблемам розміщенням переселенців, голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

  За його словами, обласна влада докладає максимальних зусиль, аби усім переселенцям надати дієву допомогу: зокрема, зарадити з житлом, роботою, документами чи влаштувати дітей у школу й дитсадки, тощо.

  «Загалом нам вдалося допомогти з працевлаштуванням 57-ом переселенцям. До нас із Криму приїхали 15 військових, зараз вони проходять службу у військових частинах нашої області, – повідомив Юрій Олегович. – У цілому в нас є всі можливості для того, щоб розмістити українців із Луганської та Донецької областей на території нашого краю.

  Очільник області зазначив: «Черкащина має можливість розмістити більше трьох з половиною тисяч вимушених переселенців із «гарячих» регіонів».

  «Одна справа забезпечити цих людей житлом, інша – допомогти їм ще й з роботою, – підкреслив Юрій Ткаченко, обговорюючи перспективи облаштування постійного житла для переселенців. – Тож тут треба підходити логічно й паралельно працювати з центром зайнятості, головами адміністрацій і мерами міст, які б могли підтвердити, що, дійсно, в тому чи іншому районі можна звести житловий будинок, оскільки там буде робота, є інфраструктура – дитячі садочки, школи і т.д.»

  У свою чергу, Перший віце-прем’єр-міністр України Віталій Ярема подякував керівництву області за те, що на її території знайшли і зарезервували максимальну кількість місць для переселенців. Разом із тим, він доручив розглянути питання спеціального статусу для тимчасово переселених осіб, надання їм соціального житла, вирішити питання з тимчасової реєстрації переселенців у гуртожитках і закладах соціального захисту, відновлення обслуговування рахунків та забезпечення соціальних виплат.

  Найближчим часом обласна влада планує облаштувати ще й центр по наданню допомоги переселенцям на зразок готелю, в якому б люди могли комфортно пожити перші кілька днів після приїзду й освояться у новому місті.

  За даними обласного контактного центру, за реєстрацією до міграційної служби області вже зверталися 108 людей, за соціальною допомогою – 51 родина, до пенсійного фонду для одержання пенсій – 52 людини, а до департаменту охорони здоров’я – 82.

  Нагадаємо, що в області працює «гаряча лінія» щодо підтримки сімей з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь за номерами телефонів: (0472) 45-32-14, (0472) 36-11-13, (0472) 32-23-57.