• In English
 • Психологи ДСНС надали допомогу переселенцям з Донецької області
  опубліковано 05 червня 2014 року о 11:22

  Психологи відділу роботи з особовим складом головного управління ДСНС України у Запорізькій області 4 червня навідалися до родин, які тимчасово виїхали з Донецька та Слов’янська. Зараз п’ять сімей з усиновленими та прийомними дітьми розміщені у запорізькому санаторії-профілакторії.

  Родина Олексія та Валерії Зарецьких з м. Донецьк заснувала дитячий будинок родинного типу. Загалом у сім’ї 11 діточок – 3 рідних та 8 прийомних, віком від 5-ти до 23-х років.

  «Умови проживання у Донецьку для нашої родини були ідеальними. Ми мешкали у будинку, який нам подарували благодійний фонд та футбольний клуб. Мали все необхідне для життя з дітьми, до останнього дня перебування у місті поліпшували наші умови. І сьогодні мріємо про повернення додому. Діти чекають миру», – каже Валерія Зарецька.

  Рятувальники приїхали до родини не з пустими руками, для своїх нових друзів вони підготували приємні та корисні подарунки. Щоб знизити рівень напруги у родині та допомогти дітям адаптуватися до нових умов проживання, психологи ДСНС України провели з ними тренінг, спрямований на налагодження та стабілізацію рівня комфорту. Малята спілкувалися, малювали й гралися з рятувальниками, поступово заспокоювалися.

  Виїхати з Донецька мали й родини Валерії Терехової з двома дітьми, Елла Ярош, яка також має двох дітей, та Вікторії Барнацької з немовлям. Зі Слов’янська евакуювалися й Наталя Шевченко з п’ятьма усиновленими дітлахами.

  «Ми дякуємо всім запоріжцям за небайдужість, яку вони проявили до нас. Дякуємо рятувальникам за те, що психологи Служби «101» працювали з нами та нашими дітьми й допомогли їм адаптуватися», – сказала Наталя.

  Спільно з лікарями санаторію-профілакторію, психологи ДСНС України складуть графік відвідування сімей та поступового надання необхідної допомоги й адаптації постраждалих.