• In English
 • Масові заворушення в Одесі - місяць з моменту трагедії
  опубліковано 02 червня 2014 року о 18:15

  Допитано понад 340 громадян, призначено більше 80 експертиз. Частина потерпілих зверталася до медиків по допомогу, приховавши свої персональні дані. Міліціонерам доводиться встановлювати усіх постраждалих у трагедії, однак вони відмовляються від процесуального статусу потерпілих. Про результати першого місяця роботи слідства розповів заступник начальника головного слідчого управління МВС України Григорій Мамка.

  За його словами, досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом масових заворушень в Одесі доручено Головному слідчому управлінню (ГСУ) МВС України. До складу слідчо-оперативної групи увійшли найбільш досвідчені працівники слідства, оперативники СБУ та МВС.

  Григорій Мамка зазначив, що слідчими з моменту початку розслідування призначено понад 80 експертиз. Перші висновки вже почали надходити, однак основну масу результатів досліджень правоохоронці очікують у період з 10 по 15 червня. Серед них – і висновки судово-медичних експертиз, які мають дати відповіді на питання про причини загибелі людей, чиї тіла були знайдені після масових заворушень в одеському Будинку профспілок.

  Крім того, тривають дослідження з метою встановлення осіб потерпілих, адже одна з 48 загиблих осіб досі не ідентифікована. Аби встановити особу цієї людини, наразі проводиться експертиза її ДНК. Слідчі також очікують результати експертиз для того, аби встановити наявність у будівлі такої речовини як хлороформ.

  «Після проведення судово-медичних експертиз, закінчення пожежно-технічної, будівельно-технічної по приміщенню буде призначення комплексної експертизи із залученням іноземних фахівців, які дадуть конкретні висновки: яка причина, яка наявність, що саме потягнуло швидку смерть потерпілих, – наголосив заступник начальника ГСУ.

  За словами Григорія Мамки, на даний час у скоєнні злочинів в Одесі підозрюється 40 чоловік, стосовно яких в якості запобіжного заходу обрано домашній арешт. Стосовно 13 осіб судом обрано такий запобіжний захід як тримання під вартою. Стосовно ще кількох затриманих, яких доставили з Одеси до столиці, суд замість взяття під варту, про яке клопотала прокуратура, обрав їм інший запобіжний захід – домашній арешт.

  Заступник начальника слідчого підрозділу МВС зазначив, що правоохоронці проаналізували велику кількість відеофайлів по подіях в Одесі. Значна їх кількість вилучається до цього часу. Фахівці розкладають відео покадрово, аби встановити всіх учасників масових заворушень.

  «Встановити не вибірково, а об’єктивно, як з одного боку, так і з іншого: хто причетний був, хто організовував активні дії, хто мав при собі вогнепальну зброю, хто її застосовував», – наголосив Григорій Мамка. Він також зазначив, що слідчі вже допитали понад 340 осіб.

  Тим часом приміщення Будинку профспілок визнане речовим доказом та передане на зберігання головному управлінню МВС України в Одеській області. Працівники Главку мають забезпечити його охорону. Такі заходи пов’язані з тим, що після комплексу проведення експертиз експерти мають дати відповідь на питання щодо подальшої експлуатації будівлі.

  Григорій Мамка зазначив, що слідчі зіткнулися з проблемою, коли громадяни при зверненні по медичну допомогу надавали недостовірні відомості про себе. Проте правоохоронці встановлюють таких людей, їхніх родичів, а також прикладають максимум зусиль, аби допитати їх та визнати потерпілими. Ще частина потерпілих, чиї особи міліціонери встановили, відмовляються давати покази.

  «Це саме та категорія, яким була завдана шкода у вигляді тілесних ушкоджень. Такі проблеми у нас існують, але ми все рівно відпрацьовуємо, допитуємо цих людей в якості свідків», – зазначив заступник начальника ГСУ.