• In English
 • Павло Полянський: Не потрібно змушували дітей до відпочинку в пришкільних таборах, де для цього немає належних умов
  опубліковано 02 червня 2014 року о 18:24

  Сьогодні, 2 червня, в Будинку Уряду відбувся брифінг на тему «Підготовка і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року» за участю заступника Міністра освіти і науки України Павла Полянського та начальника Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексія Лазаренка.

  Павло Полянський зауважив, що у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України немає закладів оздоровлення і відпочинку. Це юрисдикція Міністерства соціальної політики, у тому числі й пришкільні табори, які помилково вважають «оздоровчими», адже у достатньо великій їхній кількості належних умов для відпочину та оздоровлення немає. «А щоб дітей не змушували до відпочинку в такого типу таборах, що часто здійснюється в областях і районах заради привабливої статистики, потрібно внести зміни до законодавства», - наголосив заступник Міністра освіти і науки. За його словами, хоча Законом України не встановлено конкретного відсотка дітей, який треба оздоровити за рік, бюджетні ж кошти варто акумулювати на створення справжніх оздоровчих таборів.

  Що ж до цьогорічного відпочинку дітей Донецької та Луганської областей, МОН разом із начальниками обласних департаментів освіти продумують варіанти вивезення дітей із зазначених областей у безпечні регіони України.

  У свою чергу начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко поінформував, що близько 500 дітей уже вивезені із Слов’янська у супроводі правоохоронних органів, деякі з них перебувають в інших містах Донецької області.

  Під час брифінгу також поінформували про участь правоохоронних органів у забезпеченні літнього відпочинку дітей. Як зазначив Олексій Лазаренко, МВС дбає про те, щоб у місцях відпочинку дітей була міліція, а також – організований перевіз та супровід дітей правоохоронними органами до місць відпочинку.

  Окрім того, вже з 1 червня розпочалися профілактично-охоронні заходи. Тобто розроблені спеціальні пам’ятки як для дітей, так і для дорослих, щоб завадити правопорушенням, а не фіксувати їх. Дітей ознайомлюватимуть з пам’ятками: як не стати жертвою злочинів і ДТП, як не бути втягненим у правопорушення тощо. Пам’ятки також розробили для працівників міліції та водіїв щодо обережного поводження на дорогах особливо у літній період.